Współpraca z biurem nieruchomości - czy jest to dobra opcja także dla najemców?

Współpraca z biurem nieruchomości - czy jest to dobra opcja także dla najemców? Fot. freepik.com

Z pomocy biur nieruchomości mogą korzystać osoby, które chcą zakupić lub sprzedać mieszkanie. Na tym jednak działalność agentów się wcale nie kończy. Mogą oni okazać się niezastąpieni również w kwestiach związanych z wynajmem. Biura pełnią rolę pośrednika pomiędzy właścicielami a najemcami. Weźmy zatem pod lupę tę drugą grupę.

Znalezienie mieszkania do wynajęcia - czy biuro będzie pomocne?

Znalezienie idealnego mieszkania na wynajem może być nie lada wyzwaniem. Każdy ma swoje preferencje dotyczące samego lokalu, ale także osiedla w jakim ma się znajdować. Istotne są również takie kwestie jak na przykład akceptacja zwierząt. Poszukiwania w przypadku niestandardowych oczekiwań, mogą przeciągać się w czasie, nawet o wiele miesięcy. 

Biura nieruchomości nie tylko pomagają w poszukiwaniach i wskazują na lokale, które mogą potencjalnie zainteresować najemców, ale także aranżują oględziny mieszkania, umawiają spotkania pomiędzy właścicielami, a zainteresowanymi, a także pomagają w sporządzeniu protokołu zdawczo-odbiorczego i odpowiednim skonstruowaniu umowy najmu.

Zarządzanie najmem - dlaczego pomoc biura może być nieoceniona?

Nowoczesne biura nieruchomości wcale nie kończą swojej współpracy z najemcami w momencie wprowadzenia się przez nich do lokalu. Oznacza to, że mogą pomagać im także w trakcie trwania umowy. Pomoc może obejmować rozwiązywanie problemów technicznych, monitorowanie płatności czynszu i płatności za media w mieszkaniu, a także kontakt z właścicielami nieruchomości w razie potrzeby. 

Negocjacje - postaw na profesjonalistów

Podczas poszukiwania swojego idealnego mieszkania na wynajem, największą uwagę zwraca się zazwyczaj na jego standard, ale także cenę. Agencja nieruchomości może pomóc wynegocjować jak najkorzystniejszą stawkę, okres najmu, ale także inne ważne rzeczy - na przykład wyposażenie mieszkania w potrzebny sprzęt.

Współpraca podczas podpisania umowy najmu

Biuro nieruchomości Sosnowiec, może też okazać się pomocne podczas podpisywania samej umowy. Jak wiadomo jest to kluczowy dokument, który określa prawa i obowiązki obu stron. Doświadczony agent to nieocenione wsparcie w uchronieniu przed niekorzystnymi zapisami. Sprawdzi on czy umowa jest zgodna z prawem oraz czy możliwe jest wywiązanie się ze wszystkich zapisów, jakie w niej widnieją. W umowie najmu ważne jest, aby obie strony były odpowiednio chronione.

Pomocna dłoń podczas rozwiązywania sporów

W trakcie najmu nieruchomości, może niekiedy dojść do przykrych sytuacji. Problemy te pojawiają się wbrew pozorom nie tylko ze strony nierzetelnych najemców, ale także ze strony wynajmujących. Mogą one dotyczyć na przykład stanu technicznego lokalu, dostępnych w nim urządzeń, czy kwestii związanych z niewywiązywaniem się z warunków umowy. Agencja nie tylko dokładnie przyjrzy się sprawie, ale zapewni nieocenione wsparcie i zaproponuje rozwiązania, które pomogą w rozwikłaniu potencjalnie trudnej sytuacji.

Korzystanie ze wsparcia biura nieruchomości, może wiązać się oczywiście z dodatkowymi opłatami. Najemca, który chce skorzystać z takich usług, powinien najpierw zapoznać się ze szczegółową ofertą wybranego biura. Należy dokładnie określić swoje oczekiwania i zorientować się, czy zakres usług oferowany przez biuro, będzie wystarczający.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE