Współczuje mieszkańcom. Wiem z czym to się wiąże

Współczuje mieszkańcom. Wiem z czym to się wiąże Fot. M. Kołaczkowski

Wszystko wskazuje, że perspektywa budowy punktu zbierania i przetwarzania odpadów przy ulicy Zgody w Radomsku jeszcze długo będzie w zainteresowaniu mieszkańców. Zwłaszcza ulic Piramowicza, Zgoda, Asnyka, Żwirki, Chopina i Traugutta. Sprzeciwiają się utworzeniu przy ul. Zgoda 14 w Radomsku punktu zbierania i przetwarzania odpadów przez spółkę Petrolan.

Prezydent Radomska apeluje o nie wykorzystywanie przez samorządowców obecnej sytuacji w kampanii wyborczej i walce politycznej.

Radomszczanie z dystansem wsłuchują się w narracje miejskich urzędników i zapewnienia Jarosława Ferenca prezydenta miasta. Mimo, że włodarz miasta deklaruje zrobić wszysko, aby taka inwestycja nie powstała. 

- Nie wierzę w zapewnienia prezydenta! Od marca miasto prowadzi postępowanie w tej sprawie (wydanie tzw. decyzji środowiskowej - przy red.) Miasto, 23 marca na BIP umieściło informację w tej sprawie nie na stronie głównej, ale w zakładce ochrona środowiska. Nie podano nazwy ulicy, gdzie ma powstać składowisko tylko numer działki. Czy to jest zgodne z przepisami czy celowe działanie, w rezultacie którego do publicznej wiadomości po jakimś czasie byłaby podana informacja o powstaniu składowiska? – komentuje mieszkanka osiedla. 

- Tylko dzięki temu, że mam znajomą urzędniczkę, która zasugerowała, aby zainteresować się tą sprawą temat wypłynął! Panie prezydencie proszę nas w politykę nie mieszać – mówi nam pani Maria.

Jedno z pism mieszkańców zostało skierowane do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Czy składowisko na szanse powstać? Pytamy dyrektora PSS-E Marzennę Dłubak.

- Potwierdzam, że podmiot złożył taki wniosek do prezydenta Radomska o wydanie decyzji uwarunkowania środowiskowego dla tego przedsięwzięcia. Taka działalność może znacząco wpływać na nasze środowisko. W tzw. karcie deklaracyjnej inwestor informuje, że prace będą polegały na sortowaniu, kruszeniu, demontażu odpadów, bez użycia jakiejkolwiek instalacji. Jeżeli chodzi o oddziaływania zapachowe to ubolewam, że nie weszła w życie ustawa antyodorowa. Współczuje mieszkańcom, bo wiem z czym się to wiąże - mówi w rozmowie na portalu Radomsko24.pl Marzenna Dłubak.

W poniedziałek 28 sierpnia gościem portalu Radomsko24.pl będzie Marzenna Dłubak, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomsku. Premierowy odcinek o godz. 19.45. A w dowolnym momencie na naszym kanale na YouTube. Zapraszamy do oglądania.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk marzena dłubak
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE