Wraca Oddział Dziecięcy do szpitala w Radomsku

Wraca Oddział Dziecięcy do szpitala w Radomsku

I to jest dobra wiadomość, na którą czeka wiele osób w Radomsku. Szpital powiatowy planuje wznowić działalność Oddziału Dziecięcego od 1 września 2022 roku.

Jak informuje Andrzej Kaumuk, zastępca ds. lecznictwa szpitala w Radomsku w odpowiedzi na zapytanie Ruchu Narodowego, placówka podjęła liczne działania rekrutacyjne personelu z Ukrainy. Podawano ogłoszenia o konkursie na udzielenie świadczeń zdrowotnych z zakresu pediatrii, ogłoszenia o naborze kierownika na stanowisko pediatry i kierownika Oddziału Dziecięcego w gazetach medycznych i Internecie. 

Andrzej Kałmuk podkreśla, że prowadzono także rozmowy z pediatrami ze swojego otoczenia w celu obsadzenia wolnych stanowisk na oddziale.

W maju 2022 przedstawiciel Zarządu Powiatu Radomszczańskiego, Fabian Zagórowicz odbył rozmowę telefoniczną z pierwszą kandydatką, podczas której potwierdziła ona chęć objęcia stanowiska po uregulowaniu kwestii rodzinnych i zawodowych. Obecnie osoba ta deklaruje, że gotowa jest podjąć pracę od 1 sierpnia. Będzie zatrudniona na kontrakcie.

Czasowe zamknięcie działalności Oddziału Pediatrycznego w Szpitalu w Radomsku nastąpiło w związku z koniecznością przystosowania szpitala do działań medycznych w warunkach pandemii COVID-19. Ponowne podjęcie pracy tego oddziału okazało się jednak niemożliwe z powodu braku chętnej osoby do pełnienia funkcji ordynatora, a jedocześnie osoby, która posiadałyby wymagane uprawnienia do pełnienia takiej funkcji.

W marcu 2022 Zarząd Powiatu został poinformowany, iż w efekcie akcji poszukiwania kandydata na kierownika oddziału zgłosiła się osoba, która zadeklarowała, że do końca kwietnia ma uzyskać kwalifikacje zawodowe, wymagane do pracy na wspomnianym stanowisku. Nie wyszło. Z kolei w maju znalazł się inny lekarz, który jednak nie sfinalizował rozmów.

Więcej o:
szpital szpital radomsko dofinasowanie szpital szpital w radomsku pediatria radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE