Trzy pytania Ruchu Narodowego o oddział dziecięcy szpitala w Radomsku

Trzy pytania Ruchu Narodowego o oddział dziecięcy szpitala w Radomsku

O przywrócenie oddziału dziecięcego w szpitalu w Radomsku pytali już wielokrotnie miejscy i powiatowi radni. Pytali też mieszkańcy miasta. Teraz swoje pytania do starosty i dyrektora placówki skierował Ruch Narodowy.

W drodze dostępu do informacji publiczne Łukasz Koćwin i Paweł Śmigielski z Ruchu Narodowego w Radomsku do starosty Powiatu Radomszczańskiego i Piotra Kagankiewicza dyrektora Szpitala Powiatowego w Radomsku skierowali trzy pytania:

1. Czy planowane jest ponowne otwarcie oddziału dziecięcego w szpitalu. Jeżeli tak, to kiedy?
2. Jakie działania zostały dotychczas podjęte w celu przywrócenia tego oddziału?
3. Proszę o wskazanie jakie warunki zatrudnienia w tym płace zostały zaproponowane personelowi medycznemu w ramach zatrudnienia na oddziale.

Łukasz Koćwin w rozmowie z naszym portalem zapewnił, że w chwili otrzymania odpowiedzi natychmiast poinformuje naszą redakcję, a my tym samym czytelników.

Po raz ostatni sprawa przywrócenia oddziału dziecięcego w szpitalu w Radomsku była omawiana 22 czerwca na sesji Rady Powiatu Radomszczańskiego. Zdominowała ona dyskusję nad wotum zaufania dla zarządu. Radny Marek Rząsowski zarzucał, że w raporcie o stanie powiatu za 2021 rok, nie znalazła się informacja o działaniach związanych z funkcjonowaniem oddziału dziecięcego.

- Robimy wszystko, by ten oddział wrócił do funkcjonowania i mam nadzieję, że będzie to już jak najszybciej – odpowiedziała radnemu starosta Beata Pokora.

Oddział dziecięcy radomszczańskiego szpitala został przekształcony na oddział zakaźny w 2020 rok, decyzją wojewody Tomasza Bocheńskiego. Miał wesprzeć opiekę nad chorymi na COVID-19. Od tego czasu mali pacjenci muszą szukać pomocy i miejsca w innych szpitalach. 

Więcej o:
szpital radomsko oddział dziecięcy ruch narodowy szpital w radomsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE