Wprowadzili do obrotu ponad 1,5 kg narkotyków

Wprowadzili do obrotu ponad 1,5 kg narkotyków Fot. KPP w Radomsku

Radomszczański sąd zastosował areszt dla 26-letniego mieszkańca powiatu radomszczańskiego, który wprowadził do obrotu około 1,6 kilograma marihuany. Wobec drugiego podejrzanego został zastosowany policyjny dozór.

7 kwietnia 2020 r. policjanci z wydziału kryminalnego radomszczańskiej komendy realizując czynności do sprawy udzielania narkotyków zatrzymali 20-letniego mieszkańca Radomska podejrzanego o posiadanie i udzielanie marihuany. Przy mężczyźnie funkcjonariusze zabezpieczyli 6 dilerek z narkotykami. Dalsza realizacja sprawy pozwoliła na zatrzymanie kolejnego mężczyzny podejrzanego o rozprowadzania na terenie powiatu radomszczańskiego substancji psychoaktywnych.

- Przy mężczyźnie tym policjanci znaleźli łącznie 119 gramów marihuany, amfetaminy i heroiny.  Funkcjonariusze ustalili, że 26-letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego w okresie od listopada 2019 r do kwietnia 2020 r wprowadził do obrotu ponad 1,6 kg różnych narkotyków. Mężczyzna ten działał w warunkach recydywy, gdyż wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli u podjerzanych blisko 1000 złotych – wyjaśnia Wojciech Auguścik z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Prokuratura Rejonowa w Radomsku wobec 20-latka zastosowała dozór policyjny, natomiast wobec 26-latka wystąpiła do sądu o zastosowanie aresztu na okres 3 miesięcy. Aresztowanemu sprawcy grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. 

Więcej o:
radomsko policja narkotyki zatrzymany diler
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE