Radomsko, Łódzkie 17.2o środa, 19 Czerwca 2019
ważne informacje

Wpływ zgłoszeń do małego ZUS

Miasto
Jacek Paszewski

Do 7 stycznia, godz. 11.00 w województwie łódzkim wpłynęło ok. 4,7 tys. zgłoszeń do małego ZUS. Do I Oddziału ZUS w Łodzi wpłynęło – 1855, do II Oddziału ZUS w Łodzi – 1657 i do Oddziału ZUS w Tomaszowie Mazowieckim – 1184. W całym kraju do godz. 11.00 wpłynęło ok. 74,5 tys. zgłoszeń. Liczba zgłoszeń szybko rośnie, sytuacja jest dynamiczna.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że możliwość zgłoszenia do małego ZUS, zgodnie z przepisami, możliwa jest tylko do 8 stycznia.

Przypominamy też, że w celu przerejestrowania z dotychczasowych kodów na nowe – 05 90 lub 05 92, nie trzeba przychodzić osobiście do ZUS. Można to zrobić elektronicznie przez pomocy programów Płatnik czy e-Płatnik. Dokumenty można też przesłać pocztą. Decyduje data stempla pocztowego.

- Informujemy też, że osoby, które obecnie opłacają składki preferencyjne, będą mogły skorzystać małego ZUS, czyli trzeciej już w sumie ulgi dla płatników, po zakończeniu preferencyjnego okresu. Wówczas w terminie 7 dni od zakończenia terminu korzystania ze składek preferencyjnych, należy dokonać wyrejestrowania z dotychczasowych kodów ubezpieczenia i dokonać zgłoszenia do ubezpieczeń stosując kody 05 90 lub 05 92 - informuje Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik ZUS w Tomaszowie Mazowieckim.

Do 7 stycznia, do radomszczańskiego inspektoratu ZUS wpłynęło 268 takich zgłoszeń.

komentarze