Wpadnij do antykwariatu i odkryj styl vintage

Wpadnij do antykwariatu i odkryj styl vintage

Co prawda styl vintage zaistniał już w XIX wieku, w tym sezonie znów wrócił do mody i zachwyca w każdej możliwej dziedzinie. Polega on na noszeniu rzeczy z innej epoki albo łączeniu różnych stylów, tak aby przypominały one minione lata. Największą popularnością trend ten cieszy się wśród ubrań, jednak nie ogranicza się do tego. Obecnie określeniem ‘vintage’ określa się wszystkie produkty, które nawiązują do poprzednich epok, nie stroniąc od oryginalności i awangardy. Styl ten bardzo silnie wpasował się również w projektowanie i dekorowanie mieszkań, które uchodzą wtedy za wyjątkowe i niepowtarzalne. A gdzie szukać odpowiednich sprzętów i dodatków? Zacznijmy od antykwariatów! Znajdziemy tam z pewnością prawdziwe perełki.

Stare książki

Kiedy myślimy o antykwariacie w pierwszej chwili na myśl przychodzą nam stare książki. Nie ma się co dziwić, bo faktycznie jest to tam główny asortyment. Oczywiście wszystko zależy od specyfiki konkretnego miejsca, ponieważ trudno jest oferować przedmioty z każdego możliwego rodzaju. Tak samo jest z książkami. Istnieją antykwariaty ogólne, a także o określonej tematyce książek: ekonomia, prawo, medycyna czy religia. Możemy znaleźć tam prawdziwe białe kruki, dlatego jeśli chcemy sięgnąć po literaturę lat ubiegłych jest to jak najbardziej możliwe.

Meble

Najbardziej popularnymi wnętrzami w stylu vintage są te stylizowane na lata 50te i/lub 60te, połączone z nowoczesnością. Dlatego przy przy poszukiwaniu mebli również uwzględnijmy starocie. Zazwyczaj możemy kupić je w niższej cenie niż nowe, a gdy odpowiednio je odnowimy zyskamy prawdziwe dzieła sztuki. Dzisiaj już takich nie produkują! Swoje poszukiwania możemy zacząć od wizyty w antykwariacie, w którym znajdziemy nie tylko stare książki, ale również oryginalne fotele, sofy na nóżkach czy stylowe regały. Czasem wystarczy postawić na jeden gustowny mebel, by stworzyć wnętrze jak ze snów.

Sprzęty i dekoracje

Jeśli chodzi o urządzanie naszego mieszkania oprócz wykończenia i mebli kluczową rolę odgrywają sprzęty i dodatki, które również możemy znaleźć w antykwariatach lub aukcjach internetowych. W salonie z pewnością pięknie sprawdzi się stojąca lampa, piękny dywan i klimatyczne plakaty na ścianach. Z kolei w kuchni kluczową rolę odegra kolorowa lodówka i dopasowany do nich czajnik oraz toster. Niewiele potrzeba, aby stworzyć wnętrze rodem z lat 60tych.

Winyle, płyty i kasety

Jak mówią diabeł tkwi w szczegółach, a styl vintage opiera się na oryginalnych szczegółach. Idealnym uzupełnieniem wystroju wnętrza będzie stojący na półce adaptery pokaźna kolekcja płyt winylowych. Możemy się pokusić o artystów z tamtych czasów, których dzieła bez problemu znajdziemy w antykwariatach lub nowe płyty, wydawane w tym formacie przez współczesnych artystów. Co więcej zarówno płyty winylowe, jak i plakaty filmowe będą świetnie wyglądać powieszone na ścianach. Tak urządzone mieszkanie jest niezwykle stylowe i ponadczasowe.

Materiał Partnera 

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE