Wózki widłowe Still i nie tylko – wybór pojazdu a jego docelowe przeznaczenie

Wózki widłowe Still i nie tylko – wybór pojazdu a jego docelowe przeznaczenie

Przy wyborze wózka widłowego warto kierować się zarówno jego przeznaczeniem, jak i pozostałymi aspektami, związanymi m.in. z marką produktu. Obecnie oferta wózków widłowych na rynku jest bardzo bogata, jednak nie oznacza to, że każdy pojazd będzie spełniał wszystkie oczekiwania.

Wybór wózka widłowego a rola producenta

Jak nie szaty zdobią człowieka, lecz jego wnętrze, tak nie marka ani wygląd wózka widłowego wpływa na jego faktyczną funkcjonalność, lecz jego możliwości. Pomimo tego nie należy zupełnie bagatelizować roli producenta. Dobrą strategią jest przede wszystkim poznanie jak najszerszej oferty rynkowej.

Wózki widłowe Still i innych dużych, rozpoznawalnych od dekad marek mają pewną zaletę, której nie należy lekceważyć. Są to firmy sprawdzone i doświadczone. Fakt ten zmniejsza prawdopodobieństwo otrzymania produktu wadliwego lub niereprezentatywnego względem przedstawionej oferty sprzedażowej.

W związku z osiągniętą renomą dbanie o utrzymanie pozytywnych opinii klientów jest kluczowe dla dużych firm. Przy wyborze producenta wózka widłowego warto zatem prześledzić oceny poszczególnych produktów, które są wystawione przez kupujących. Chociaż globalnie w internecie coraz powszechniejszym zjawiskiem jest tzw. marketing szeptany, to jednak posiadanie tysięcy pozytywnych opinii wydaje się całkowicie wiarygodne i przekonywające.

Zastosowanie wózka widłowego

Przestrzenie magazynowe bardzo mocno się od siebie różnią. Ważnym czynnikiem jest nie tylko wielkość magazynu, ale przede wszystkim rodzaj transportowanych towarów oraz zaimplementowanych systemów regałowych.

W przypadku magazynów wysokiego składowania alejki międzyregałowe są wyjątkowo wąskie i mają na celu optymalizację intralogistyczną. Wobec tego konieczne jest wyposażenie miejsca w specjalne wózki wysokounoszące z bocznymi kabinami operatorów. Dzięki temu skutecznie zmieszczą się między regałami i będą mogły składować towary na dużych wysokościach.

Magazyn z regałami wspornikowymi, mieszczącymi bardzo ciężkie i zwykle obszerne gabarytowo towary, powinien być wyposażony w wyjątkowo wytrzymałe pojazdy. W tym przypadku sprawdzą się wózki, których maksymalny stopień udźwigu będzie nie niższy niż osiem ton.

Wybierając wózek widłowy, należy zwrócić uwagę na typ silnika. Coraz popularniejsze stają się pojazdy z jednostkami elektrycznymi. Gwarantują możliwie najcichszą pracę i nie zanieczyszczają powietrza. Ich zakup jest rozwiązaniem z jednej strony bezpieczniejszym, z drugiej zaś wygodniejszym dla operatorów.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE