WOŚP 2020: Gomunice nabierają wiatru w żagle

WOŚP 2020: Gomunice nabierają wiatru w żagle

Już w najbliższą niedzielę kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Gomunice grają po raz dziewiąty - w tym roku łączą siły z Kamieńskiem. Zaplanowane imprezy to szereg atrakcji towarzyszących kweście.

Oprócz kiermaszów: występy lokalnych artystów, pokazy i sekcje sportowe, m.in. halowy turniej piłki nożnej drużyn z obu miejscowości. Sztab potwierdza swoją gotowość

- Działamy z 35 wolontariuszami, mamy terminal i eSkrabonkę, więc zbieramy również za pomocą kart płatniczych i w internecie, chcemy pobić własny rekord zbiórki a przy okazji świetnie się bawić z naszymi sympatykami podczas Małego Finału - z optymizmem relacjonuje Justyna Marusińska, szefowa gomunickiego sztabu.

Lada chwila wolontariusze wyruszą na ulice, by kwestować dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej, wspólne siły skupią lokalne społeczności na hali sportowej w Gomunicach oraz w Domu Ludowym w Kamieńsku.

Na ulicach i nie tylko

Kwestujący to głównie uczniowie miejscowych szkół, którzy rokrocznie z wielką ochotą dzielnie zbierają datki do puszek. Oprócz tej tradycyjnej zbiórki Sztab w Gomunicach stawia na skarbonę stacjonarną zlokalizowaną w zaprzyjaźnionym salonie fryzjerskim w Warszawie oraz terminal kart płatniczych - w zeszłym roku obie te formy zasiliły całkowity wynik o ponad 2 tysiące złotych. W tym roku nowością jest eSkarbonka, za pośrednictwem której na stronie gomunickiego sztabu, można przekazywać datki również wirtualnie. Organizatorzy wierzą, że ponownie padnie rekord.

- Wszystko działa jak należy, a informacje o eSkarbonce i jak ją zasilić można znaleźć na naszym profilu www.facebook.com/wospgomunice - melduje Łukasz Marusiński, szef biura gomunickiego sztabu.

Na imprezach moc atrakcji

Jak co roku, tradycyjnie imprezy zamknięte odbędą się jak dotychczas: na hali sportowej w Gomunicach i w Domu Ludowym im. Kazimierza Tazbira w Kamieńsku.

W Gomunicach, m.in.: występy „Przedszkolaków”, szkół z Chrzanowic i Gomunic, artystów z województwa łódzkiego (Paulina Żelazna, Anna Maria Klamut oraz Lara Aiteka-Odus, Julian Lesiński) oraz Szczepu Drużyn Środowiskowych z Kamieńska, w tle kiermasz „Kto Da Więcej”, stoisko z rękodziełem Gminnych Bibliotek Publicznych, na scenie również pokaz grupy Fit Gomunice oraz grupy „Strzelec”, przez cały czas trwania imprezy kawiarenka z domowymi wypiekami, także stoisko z medycznymi pomiarami (poziomu cukru we krwi czy ciśnienia) a na sam koniec Światełko do Nieba. Start imprezy o 15.00 na Hali Sportowej w Gomunicach.

W Kamieńsku, m. in.: warsztaty plastyczno-artystyczne dla dzieci oraz animacje prowadzone przez Magdalenę Ӧzdemir „Moja Bajka”, konkurs wiedzy wędkarskiej zorganizowany przez Koło Wędkarskie nr 44 z Kamieńska, pokazy samoobrony Damiana Paluszczaka, Krzysztofa Alamy i Mikołaja Pisarka, na scenie również występy przedszkolaków i uczniów ZSP w Kamieńsku, pokaz pierwszej pomocy dzieci ze Szkoły Podstawowej, pokaz grupy Zumba Fitnes z Kamieńska, występ Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów „Co nam w duszy gra”, Młodzieżowej Orkiestry Dętej przy OSP oraz tradycyjny kiermasz  „Kto Da Więcej”, w tle kawiarenka z domowymi wypiekami przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich z Barczkowic, Ochocic, Koźniewic i Pytowic. Start imprezy o 13.00 w Domu Ludowym im. Kazimierza Tazbira w Kamieńsku.

Imprezom towarzyszy Halowy Turniej Piłki Nożnej (rocznik 2010) na sali Gimnastycznej w Kamieńsku przy ulicy Sportowej 8 między 10.00 a 12.30. Zagrają Akademia Piłkarska Champions Piotrków, LUKS Gomunice oraz Świt PrOActiv Kamieńsk. Od 12.30 co półtorej godziny rozgrywki piłkarskie dla chętnych z pozostałych roczników.

Wiatr w żagle nie słabnie

Organizatorzy z entuzjazmem mówią o przygotowaniach, z każdym rokiem finały niosą ogromną falę wsparcia i życzliwości napędzając działaczy jeszcze bardziej. Ubiegłe lata gromadziły lokalne społeczności w obu miejscowościach ze sporym sukcesem. Wesoła i gorąca impreza zdążyła wpisać się w miejscowe tradycje i kalendarz miejscowych wydarzeń. Szczytny cel kwesty, który im przyświeca, to w zeszłym roku 18 tysięcy 930 zł zebrane w Gomunicach oraz 17 tysięcy 829 złotych w Kamieńsku. Takie rekordy świadczą o tym, że społeczności - choć małe - są gotowe do niesienia wsparcia i pomocy. Wielki Finał kwesty już 12 stycznia, organizatorzy mają nadzieję rozgrzać wszystkie serca w Gomunicach i Kamieńsku.

Wszystkie informacje o zbiórce datków oraz relacje można obserwować na facebookowych profilach WOŚP Gomunic i Kamieńska.

Więcej o:
wośp 2020 wośp radomsko wośp 2020 mdk radomsko wośp kamieńsk wośp gomunice
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE