"Wolontariat europejski pierwszym krokiem do kariery zawodowej". Debata w ZSG nr 7

Przedstawiciele SKE "Młodzież dla Europy" zorganizowali debatę oksfordzką pod hasłem "Wolontariat europejski pierwszym krokiem do kariery zawodowej"

Przedstawiciele SKE "Młodzież dla Europy" (PG nr 3 w Radomsku) zorganizowali debatę oksfordzką pod hasłem "Wolontariat europejski pierwszym krokiem do kariery zawodowej". 

źródło: organizatorzy
Tezy zaproponowanej w temacie debaty broniła strona "propozycji" w składzie: Martyna Iwanowicz, Żaneta Zakrzewska, Klaudia Krawczyk, Jakub Kowalczyk, zaś po stronie "opozycji" zasiedli: Joanna Kempa, Julia Dobielska, Hubert Dziadkiewicz  i Klaudia Pichit. Debatę prowadził Marszałek wraz z Sekretarzem, w tej roli – Aleksandra Jędrych. Zmaganiom stron przyglądała się publiczność. Łącznie w wydarzeniu brało udział 80 osób.

Przygotowania do debaty zostały poprzedzone badaniami ankietowymi na temat wolontariatu europejskiego (w formie ankiety on-line) oraz przeprowadzono standardową ankietę.

Dodatkowo zorganizowane zostały krótkie spotkania z uczestniczkami programu Erasmus: Katarzyną Przepiórą (Pracownik ds. Public Relations at ESBANK Bank Spółdzielczy), Anną Szewców (II L.O. w Radomsku, posłanka XIX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży) oraz Dianą Pawelec (University of Limerick). Była to okazja do tego, aby z pierwszej ręki poznać korzyści jak i utrudnienia związane z tego typu aktywnością. Ponadto, dzięki temu młodzież mogła zdobyć argumenty, które mogli później wykorzystać w dyskusji.

Zanim rozpoczęła się merytoryczna dyskusja, zebrani mieli okazję wysłuchać wystąpienia Wiktorii Banaszek, która na skrzypcach wykonała hymn Unii Europejskiej "Odę do radości". Następnie marszałek przywitał Mówców, publiczność oraz przytoczył zasady debaty oksfordzkiej.

Debata zakończyła się ostatecznie głosowaniem. Sześć głosów więcej uzyskała teza broniona przez stronę "propozycji".Spotkanie skończyło się słodkim poczęstunkiem, który na pewno pozwolił zregenerować siły po skończonej dyskusji. Debata była jednym z etapów realizacji działań w ramach konkursu "Move Your Europe" organizowanego przez Polską Fundację im. Roberta Schumana. 

Więcej o:
ske "młodzież dla europy" pg nr 3 w radomsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE