Wójt gminy Kleszczów zapowiada, że złoży do Trybunału Konstytucyjnego wniosek w sprawie zmiany granic

Wójt gminy Kleszczów zapowiada, że złoży do Trybunału Konstytucyjnego wniosek w sprawie zmiany granic Fot. Zrzut ekranu/UG Gmina Kleszczów

Wystąpimy do Trybunału Konstytucyjnego o sprawdzenie czy krzywdzące mieszkańców Gminy Kleszczów rozporządzenie było zgodne z ustawami i Konstytucją – zapowiada Sławomir Chojnowski, wójt gminy Kleszczów.

Na stronie internetowej gminy Kleszczów pojawiło się odniesienie Sławomira Chojnowskiego – wójta gminy Kleszczów do rozporządzenia dotyczącego zmiany granic Gminy Kleszczów jakie wydała Rada Ministrów RP.

- Rozporządzenie Rady Ministrów wydane 27 grudnia spowodowało zmianę granic naszej gminy, ale nie kończy sprawy. Wystąpimy do Trybunału Konstytucyjnego o sprawdzenie czy krzywdzące mieszkańców Gminy Kleszczów rozporządzenie było zgodne z ustawami i Konstytucją (..) Przed złożeniem wniosku do Trybunału Konstytucyjnego potrzebujemy wsparcia jak największej grupy mieszkańców Gminy Kleszczów. Namawiajcie Państwo, by na to – tak ważne dla przyszłości gminy referendum – poszli wszyscy członkowie Waszej rodziny, a także Wasi sąsiedzi (…) Pokażmy jako społeczność, że nie godzimy się na lekceważenie naszej opinii – mówi na nagraniu Sławomir Chojnowski, wójt gminy Kleszczów.

Rada Gminy Kleszczów zarządziła na dzień 16 stycznia 2022 roku referendum gminne. Mieszkańcy gminy uczestnicząc w referendum będą mogli wyrazić swoją opinię w sprawie zmiany granic pomiędzy gminą Bełchatów i gminą Kleszczów. Informacje dotyczące referendum są zamieszczane w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Kleszczów w zakładce „WYBORY”.

Z dniem 1 stycznia 2022 r. w powiecie bełchatowskim nastąpiła zmiana granice gminy Bełchatów i gminy Kleszczów przez włączenie do dotychczasowego obszaru gminy Bełchatów obszaru obrębu ewidencyjnego Wola Grzymalina, o powierzchni 2061,59 ha, z gminy Kleszczów. To premier Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie w sprawie ustalenia granic niektórych gmin w Polsce. W ten sposób rząd przychylił się do wniosku wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego.

Więcej o:
Kleszczów gmina zmiana granic zmiana granic Kleszczów wójt gminy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE