Wojskowa przygoda uczniów „Drzewniaka”

Wojskowa przygoda uczniów „Drzewniaka”

W dniach 21-23 września, uczniowie klasy drugiej ZSDiOŚ kształcący się w zawodzie technik logistyk z innowacją wojskową, wraz z opiekunami brali udział w szkoleniach na terenie jednostki wojskowej 25. batalionu logistycznego, 25 Brygady Kawalerii Powietrznej im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Tomaszowie Mazowieckim.

Pierwszego dnia szkoleń odbyły się zajęcia zintegrowane, podczas których przyszli logistycy przyswajali wiedzę z zakresu budowy i użytkowania uzbrojenia, zakładania odzieży ochronnej OP-1 i maski P-gaz MP-5, udzielania I pomocy, elementów musztry oraz zajęć ogólnorozwojowe z elementami walki wręcz.

Drugiego dnia uczestnicy udali się na spływ kajakowy rzeką Pilicą, która w okolicy Tomaszowa jest idealna do rozpoczęcia przygody z kajakiem. Do Spały rzeka ładnie meandruje, a później płynie odcinkiem śródleśnym w Rezerwacie Spalskim. Uczniowie pokonali odcinek na trasie Tomaszów - Spała - Inowłódz liczący 19 km. W drugim dniu wzięto też udział w zajęciach zintegrowanych ze strzelania na terenie jednostki: norma składania i rozkładania broni 2 i 3, bojowe posługiwanie się bronią, zajęcia na środkach łączności, zajęcia na trenażerach Śnieżnik i Cyklop. Ponadto uczniowie mieli okazję uczestniczyć w przeprowadzaniu wzorowego pokazu alarmu i akcji ratunkowej z udziałem Państwowej Straży Pożarnej.

- Dzień trzeci upłynął na udziale w zajęciach na terenie jednostki na Nowym Glinniku: zapoznanie z rejonem zakwaterowania, prezentacja sprzętu transportowego batalionu, prezentacja sprzętu lotniczego i wyposażenia skoczka spadochronowego. Obóz był bardzo udany. Okazał się cenną, pełną wrażeń przygodą – wyjaśniają opiekunowie grupy M.Aleksandrowicz, A. Orlikowska i R.Drozdek.

Źródło: ZSDiOŚ

Więcej o:
zsdioś radomsko klasa wojskowa radomsko drzewniak radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE