Wojewódzki konkurs „Weekend na wsi”

Wojewódzki konkurs „Weekend na wsi” Fot. Urząd Marszałkowski w Łodzi

Zarząd Województwa Łódzkiego zaprasza do udziału w drugiej edycji konkursu „Weekend na wsi”.

Celem konkursu jest popularyzacja wypoczynku na obszarach wiejskich województwa łódzkiego i promocja wsi jako miejsca do życia i rozwoju zawodowego.

Do udziału w tegorocznej edycji konkursu zachęcamy właścicieli gospodarstw agroturystycznych oraz właścicieli obiektów świadczących usługi turystyczne na obszarach wiejskich całego województwa łódzkiego.  

-  Mieszkańcy województwa łódzkiego, a także innych części kraju będą mogli zapoznać się z bardzo atrakcyjną formą spędzenia wolnego czasu jaką oferują łódzkie wsie m.in. turystyką rekreacyjną, ekologiczną, edukacyjną, zdrowotną, sportową, jeździecką oraz dziedzictwem kulturowym, rękodziełem czy łowieniem ryb – mówi Andrzej Górczyński, członek zarządu województwa łódzkiego.

Zalet odpoczynku na wsi jest bardzo wiele, przede wszystkim znajdziemy tam ciszę, spokój, piękny klimat i krajobraz. Pandemia koronawirusa zmieniła także sposób podróżowania i sam wybór noclegów, z których korzystamy. Planując wypoczynek bardzo często kierujemy się kwestią bezpieczeństwa i tym, by kontakt międzyludzki był ograniczony. Takie możliwości daje wypoczynek na wsi i skorzystanie z ofert obiektów turystyki wiejskiej i gospodarstw agroturystycznych.

Wojewódzki konkurs „Weekend na wsi”  podzielony został na kilka kategorii tematycznych.

I kategoria: „Tradycyjne gospodarstwo agroturystyczne” - czyli czynne gospodarstwo rolne, w którym turystom są oferowane usługi noclegowe oraz inne aktywności rekreacyjne związane z funkcjonowaniem tego gospodarstwa;

II kategoria: „Obiekt noclegowy na obszarach wiejskich” - czyli obiekt, w którym turystom oferowane są różne formy wypoczynku odbywające się na obszarach wiejskich, wykorzystując ich zasoby i walory. Obiekt prowadzi działalność turystyczną, która nie jest związana z gospodarstwem rolnym; 

III kategoria: „Dzień pełen atrakcji na wsi” - czyli obiekt, w którym świadczone są usługi turystyczne bądź miejsce promujące turystykę na wsi, gdzie turystom oferowany jest  jednodniowy pobyt z wykorzystaniem przygotowanych przez właścicieli atrakcji, bez możliwości noclegu.

W każdej z trzech kategorii przewidziano nagrody finansowe:

I miejsce – 5 000,00 zł

II miejsce – 4 000,00 zł

III miejsce – 3 000,00 zł 

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 lipca 2021 r.

Szczegółowe informacje, w tym regulamin konkursu wraz z załącznikami dostępne są pod adresem strony internetowej: http://lodzkie.ksow.pl/

Więcej o:
urząd marszałkowski w łodzi województwo łódzkie weekend na wsi konkurs
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE