Wojewoda apeluje o szczególne traktowanie seniorów w placówkach medycznych

Wojewoda apeluje o szczególne traktowanie seniorów w placówkach medycznych Fot. pixabay.com

Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński skierował do placówek medycznych w województwie łódzkim list, w którym apeluje aby w czasie epidemii koronawirusa w sposób szczególny traktować osoby starsze, ponieważ to właśnie one są najbardziej narażone na ciężki przebieg choroby.

- W związku z nieustającym występowaniem w województwie łódzkim zakażeń wirusem SARS-CoV-2 i zachorowań na COVID-19 zwracam się do Państwa z apelem o szczególne traktowanie osób starszych.

Jak dowodzą badania naukowe, to w głównej mierze życie i zdrowie osób starszych jest zagrożone działaniem koronawirusa, a zachorowanie na COVID-19 może się dla nich okazać tragiczne w skutkach. Bieżący monitoring oraz prowadzone statystyki wykazują, że największa umieralność na COVID-19 w Polsce obejmuje grupę osób w wieku 60-99 lat.

Mając na uwadze powyższe zwracam się do Państwa z apelem o priorytetowe traktowanie pacjentów znajdujących się w ww. grupie wiekowej, a także o otoczenie osób starszych szczególną troską i opieką oraz zapewnienie im obsługi medycznej w sposób kompleksowy i sprawny. Chcę podkreślić, że w gronie szczególnie narażonych osób są weterani walk o niepodległość Polski i osoby represjonowanie w okresie PRL za działalność antykomunistyczną – pisze w liście wojewoda łódzki, Tobiasz Bocheński.

Więcej o:
wojewoda łódzki tobiasz bocheński apel seniorzy koronawirus
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE