Woda rwała radomszczańskie brzegi - fotorelacja

Tegoroczne majowe deszcze i podtopienia nie ominęły Radomska i okolic. Deszcz zalał całą Polskę i końca tego kryzysu nie widać... Pod wodą znalazły się duże obszary, szczególnie... ››

Tegoroczne majowe deszcze i podtopienia nie ominęły Radomska i okolic. Deszcz zalał całą Polskę i końca tego kryzysu nie widać... Pod wodą znalazły się duże obszary, szczególnie na południu kraju.


 

Naprawdę wysoka woda pojawiła się także w niektórych rejonach Radomska i okolic, głównie tych, które leżą na obszarach położonych niżej. Najgorsza sytuacja jest w Stobiecku Miejskim i Wymysłówku.


Dużo pracy ma Straż Pożarna, która przyjmuje zgłoszenia o podtopieniach i wypompowuje wodę z zalanych miejsc. Tylko do poniedziałkowego popołudnia interweniowała prawie 30 razy - zalane zostały budynki mieszkalne i gospodarcze w Radomsku, Rzejowicach, Pągowie czy Brudzicach. 12 interwencji dotyczyło powalonych lub nadłamanych drzew.


Z sytuacją powodziową walczy także Straż Miejska, która monitoruje tereny miasta i odbiera sygnały o ewentualnych zagrożeniach.

 

Jak zabezpieczyć się na wypadek powodzi? Straż Pożarna radzi, aby przede wszystkim przygotować worki z piaskiem, wyłączyć główne zasilanie elektryczne i dopływ gazu, zabezpieczyć najcenniejsze rzeczy przenosząc je na wyższe piętra domu, usunąć z terenu posesji pojazy i przygotować się do ewentualnej ewakuacji. Ważne jest też, aby pod ręką mieć latarkę z zapasowymi bateriami, przenośne radio, telefon komórkowy, apteczkę z lekami zażywanymi przez domowników, niezbędny zapas jedzenia i wody, ciepłe ubrania, śpiwory i koce. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Radomsku.


Wszelkie trudne sytuacje, podtopienia zagrażające rodzinom, należy zgłaszać do Straży Pożarnej – pod numer 44/6859420.

 

Masz zdjęcia z lokalnych podtopień? Prześlij je na maila redakcja@radomsko24.pl

Więcej o:
powodzie podtopienia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE