Włoski design we Wrocławiu

Włoski design we Wrocławiu Fot. Korner Design

Włoski design w urządzaniu wnętrz to dbałość o szczegóły i najwyższą jakość. To staranne wzornictwo i szlachetne materiały. Firma Zaopatrzenia Korner współpracuje z włoskimi kreatorami wnętrz, żeby przybliżyć kierunek włoskiego stylu. Dla architektów, projektantów i studentów kierunków wzornictwa, zorganizowała konferencję branżową „Your one day with design”. Impreza odbyła się jesienią 2019 roku na wrocławskim ASP.

Każde wnętrze, wymaga indywidualnego podejścia. Praca nad tworzeniem miejsca, w którym żyjemy, czy pracujemy, to współpraca na wielu płaszczyznach, wielu ludzi jednocześnie. Architektów,projektantów wnętrz czy projektantów mebli, płyt meblowych, i dodatków.

Między innymi o tym, jak ważna jest współpraca wszystkich podmiotów związanych z aranżacją wnętrz, mówił na konferencji do zebranych gości Stafano Adriani, włoski designer, kreator wnętrz, założyciel studia projektowego Adriani & Rossi. Jednocześnie jeden z gości honorowych wydarzenia.

Konferencja zorganizowana przez firmę Korner, Korner Design oraz Pfleiderer, miała na celu uświadomić przede wszystkim przyszłym projektantom, jak ważna rola stoi przed nimi w ich przyszłej pracy zawodowej. Jak wielokrotnie podkreślał Stafano Adriani, do zebranych gości w tym studentów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, tworzone przez niego projekty płyt meblowych, są niczym bez pomysłów architektów.

- Prawdziwą wartość dajecie wy poprzez wasze projekty, ten panel bez waszych pomysłów to jest nic- mówił Stafano Adriani.

Stafano Adriani jako przedstawiciel firmy SKIN, gdzie jest projektantem płyt meblowych, zaznaczał jak włoski design kreuje świadomość odpowiedniego urządzania wnętrz.

- Kiedy tworzę projekt, z wielką uwagą na detal, mogę stworzyć coś bardzo eleganckiego, tworząc spójną całość…..we wnętrzach nie tylko meble robią wnętrze, ale również dodatki, detale czy uchwyty – mówił Stafano Adriani, włoski designer, kreator wnętrz, założyciel studia projektowego Adriani & Rossi.

Konferencja odbyła się w auli ASP Wrocław, która objęła patronat nad wydarzeniem. Wykłady prowadzone przez profesjonalistów, między innymi na temat nowoczesnego wzornictwa, były inspiracją do pogłębiania wiedzy dla zebranych studentów kierunków wzorniczych i projektowych.

Wykład Stafana Adriani na temat łączenia faktur, wzorów, kolorów, był wyznacznikiem dla wielu architektów i projektantów, że w projektowaniu trzeba się bawić, nie warto trzymać się sztywnych schematów. Zabawa chociażby w dobór odpowiednich uchwytów do płyty meblowej, może dać zaskakujące efekty aranżacyjne.

W konferencji oprócz Stafana Adriani, wzięli udział Andrea Cleani -manager ds. eksportu włoskich płyt meblowych SKIN, Katarzyna Rzehak - historyk sztuki i krytyk designu, specjalista w zakresie badania i prognozowania trendów wzorniczych, dr Szymon Hanczar - projektant i laureat wielu nagród, wykładowca wrocławskiej ASP w Katedrze Mebla, Piotr Jędrzejewski - Profesor wrocławskiej ASP, designer i twórca przestrzennych obiektów kinetycznych.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE