Wkrótce nowe Zeszyty Radomszczańskie

Wkrótce nowe Zeszyty Radomszczańskie

Od przyszłego piątku, 25 czerwca w Muzeum Regionalnym w Radomsku, w godzinach jego pracy będzie można odbierać najnowszą publikację Zeszytów Radomszczańskich, to już XIX tom - informuje Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Radomsku.

Publikacja ukazała się dzięki wsparciu otrzymanemu w ramach konkursów dla organizacji pozarządowych na 2021 rok, organizowanych przez Miasto Radomsko, Starostwo Powiatowe w Radomsku, Urząd Marszałkowski w Łodzi. Wsparcia udzielili również Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Historycznego ze środków pozyskanych z odpisów z 1%.

W tomie znajdują się następujące prace: Tomasz Nowak - Rejestr ślubów w parafii w Nowej Brzeźnicy w XVII w. Krzysztof Orman - Wielka Wojna pod Radomskiem. Walki na południowym brzegu Warty w listopadzie 1914 r. Bartosz Bijak - Jan Otmar Ceglecki (1893-1925). Zarys biografii. Wiesław Jerzy Olczyk - Nasze korzenie. Wspomnienia z lat 20 i 30. XX wieku (cz. I). Paweł Grabalski Protokoły z posiedzeń Rady Przybocznej Tymczasowego Zarządu miasta Przedborza z 1930 r. Grzegorz Mieczyński - Radomszczańskie wątki w nazistowskim czasopiśmie „Der Stürmer”. Adam Gliksman - Próbowałam pomóc moim przyjaciołom… Natalia Abramowicz – Sprawiedliwa wśród Narodów Świata. Tomasz Nowak - Bracia Różewiczowie i ich twórczość na łamach prasy lokalnej w Radomsku. Paweł Dudek – Zapomniane cmentarze powiatu radomszczańskiego. Tomasz Nowak - 30 lat działalności Fundacji Inicjatyw Kulturalnych.

Tom zostanie poświęcony pamięci Mirosławy Łęskiej.

Informacja: PTH Oddział w Radomsku

Więcej o:
Zeszyty Radomszczańskie Tom zeszyty radomszczańskie polskie towarzystwo historyczne w Radomsku PTH w Radomsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE