Radomsko, Łódzkie 20.4o Sobota, 25 Maja 2019
ważne informacje
Autopromocja reklama

Wjechał w tył naczepy, miał 2 promile

Alert 112
Beata Januszewska

33-letni mieszkaniec Tuszyna kierujący osobowym mercedesem wjechał w naczepę ciężarówki. Na szczęście jego obrażenia ciała były niewielkie. Po nocnym pobycie w szpitalu został przewieziony do komendy, gdzie policjanci postawili mu zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania zdarzenia drogowego.

Do zdarzenia doszło 4 lutego 2019 roku, po godzinie 19.00 na DK1, w pobliżu miejscowości Słostowice. Policjanci na miejscu zdarzenia ustalili, że 33-letni kierowca mercedesa jadąc w kierunku Częstochowy nie zauważył jadącej przed nim ciężarówki i uderzył w tył naczepy. Badanie stanu trzeźwości kierowcy osobówki wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo, została od niego pobrana krew do badań. Natomiast kierowca ciężarowego renaulta był trzeźwy.

Mundurowi na miejscu dowiedzieli się też, że właścicielem mercedesa jest kolega 33-latka, który pracuje poza granicami Polski a on jedynie użytkuje pojazd w razie potrzeby. Zgodnie z zaleceniami lekarza pijany kierowca pozostał na obserwacji w radomszczańskim szpitalu, gdzie nadzór nad nim sprawowali policjanci.

5 lutego został przewieziony do komendy, gdzie podczas przesłuchania nie potrafił wytłumaczyć logicznie swojego zachowania. Policjant wykonujący czynności w postępowaniu ustalił, że pięć lat temu sąd orzekł wobec 33-latka zakaz kierowania pojazdami na 3 lata. Jak sam stwierdził, "historia lubi się powtarzać". Tym razem również za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Za takie zachowanie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo sprawca będzie zobligowany do naprawienia wyrządzonej w mieniu szkody.

komentarze