Wizyta gości z miast partnerskich

Wizyta gości z miast partnerskich

Miasto Radomsko gościło zagraniczne delegacje z izraelskiego Kiryat Bialik, ukraińskiego Wozniesieńska (miasta partnerskie) oraz łotewskiego Olaine. Goście zwiedzili region radomszczański oraz uczestniczyli w Dniach Radomska 2017.

Zagraniczni goście przyjechali do Radomska w ubiegły piątek. Po oficjalnym powitaniu gości w urzędzie miasta przez prezydenta Jarosława Ferenca, wiceprezydentów Małgorzatę Kańską-Kipigroch i Jacka Belkę oraz sekretarza Jana Suwarta, nadszedł czas na wizyty w miejskich placówkach kulturalnych.  Goście zwiedzili Muzeum Regionalne im. S. Sankowskiego, Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Miejski Dom Kultury. Dodatkowo, delegacja z Wozniesieńska zapoznała się z działaniem i specyfiką pracy miejskiej oczyszczalni ścieków.

info: UM Radomsko

Wizyta zagranicznych gości zbiegła się z Dniami Radomska 2017, była to doskonała okazja do zapoznania ich nie tylko z naszym miastem, ale też z polską kulturą – wśród delegatów dużym zainteresowaniem cieszył się Festiwal Smaków, gdzie mogli spróbować wielu tradycyjnych potraw. Serdecznie dziękujemy za możliwość wymiany wspólnych doświadczeń zarówno ze sfery kulturalnej, jak i innych dziedzin funkcjonowania miast. Mamy nadzieję, że to spotkanie przyczyni się do powstania nowych wspólnych inicjatyw.

Więcej o:
miasta partnerskie wizyta wymiana radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE