Wiwat Maj, Trzeci Maj!

Minęły już 224 lata od uchwalenia pierwszej w Europie Konstytucji 3-go Maja. Jak co roku Polacy, tak i radomszczanie w wyjątkowy sposób świętują ten ważny w historii dzień.

Minęły już 224 lata od uchwalenia pierwszej w Europie Konstytucji 3-go Maja. Jak co roku Polacy, tak i radomszczanie w wyjątkowy sposób świętują ten ważny w historii dzień.Miejskie obchody upamiętniające 224. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja rozpoczęły się uroczystą Sesją Rady Miejskiej, podczas której dr Tomasz Andrzej Nowak wygłosił okolicznościowy wykład pt. „W hołdzie Marszałkowi. Radomszczanie wobec śmierci Józefa Piłsudskiego”. Sesja była również okazją do wręczenia Medalów Miasta Radomsko, które z rąk prezydent Anny Milczanowskiej oraz przewodniczącego Rady Miejskiej Jacka Gębicza otrzymali: Jan Szelka i Zdzisław Dudek.

Spotkanie swoim koncertem umilił Chór „Złocisty Promień” działający przy radomszczańskim Oddziale Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Po sesji tradycyjnie w kościele p.w. św. Lamberta odbyła się uroczysta msza św., w której uczestniczyły, m.in. władze samorządowe, a także przedstawiciele instytucji, szkół i organizacji działających na terenie Radomska. Po mszy, jej uczestnicy w biało-czerwonym pochodzie przeszli pod obelisk upamiętniający rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, gdzie delegacje złożyły kwiaty.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z uroczystości.

Więcej o:
rocznica konstytucja obchody
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE