Wioletta Marcinkowska: Niemowlę też jest mieszkańcem Radomska

Wioletta Marcinkowska: Niemowlę też jest mieszkańcem Radomska Fot. Z. Kołaczkowski

Wiadomo, jak będzie wyglądać karta do głosowania 6. edycji Budżetu Obywatelskiego. Wylosowano kolejność poszczególnych projektów. Elektroniczne głosowanie rozpocznie się 13 grudnia i potrwa do 19 grudnia.

Regulamin Budżetu Obywatelskiego jest stały dla kolejnych edycji. Inwestycje nie mogą przekraczać kwoty 250 tys. zł, muszą być możliwe do zrealizowania w rok, a koszt ich utrzymania nie może być wyższy niż 10% kwoty inwestycji.

Głosowanie wyłącznie elektroniczne chyba nie spotka się już z uszczypliwymi uwagami niektórych radnych.

- Cieszę, że zrobiono z tym budżetem porządek, bo dotychczas to było jedno wielkie oszustwo. Tak, trzeba nazywać rzeczy po imieniu - oszustwo. W poprzednich edycjach głosowały nawet niemowlaki. Pomysł zielonego budżetu bardzo mi się podoba, ale wychwalanie BO to przesada. To świadczy o istnieniu jakichś grup wpływu, którym jest to na rękę. Myślę, że 1 mln to optymalna kwota – tak komentował nowy regulamin w sierpniu tego roku Andrzej Kucharski Radny Rady Miejskiej w Radomsku (PiS).

Czy z takim komentarzem zgadza się Wioletta Marcinkowska, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich?

- Odpowiadam za budżet. W mojej ocenie budżet był, jest i będzie realizowany poprawnie i z literą prawa – mówi Wioletta Marcinkowska.

- Jeżeli chodzi o sposób głosowania, to zgodnie z wytycznymi do głosowania są uprawnieni wszyscy mieszkańcy. Poruszając kwestie niemowlaków to pamiętajmy, że to też jest mieszkaniec Radomska. Na ile na przykład dwulatek jest świadomy co robi i kto w imieniu takiej osoby głosuje? To już pozostawiam osobistej odpowiedzialności, tym którzy to robią – dodaje Wioletta Marcinkowska.

W poniedziałek 6 grudnia o godzinie 19.45 gościem programu „Staszczyk niezależnie” będzie Wioletta Marcinkowska, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich.

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk wioletta marciniowska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE