Wings for Life World Run. Edycja Radomsko. Lokalnie pobiegli dla tych, co nie mogą

Wings for Life World Run. Edycja Radomsko. Lokalnie pobiegli dla tych, co nie mogą Fot. KBKS Radomsko

W niedzielę 7 maja Kolarsko-Biegowy Klub Sportowy zorganizował po raz pierwszy w Radomsku lokalny bieg z aplikacją w ramach Wings for Life World Run.

Bieg ten ma wyjątkową formułę, ponieważ odbywa się w tym samym czasie na całym świecie, a uczestnicy uciekają przed ruchomą metą w postaci samochodu pościgowego. W Polsce uczestnicy biegli w Poznaniu a za kierownicą auta usiadł Adam Małysz.

Całość środków organizator globalny, czyli Red Bull przekazuje na cel charytatywny (badania nad przerwanym rdzeniem kręgowym). Łącznie na świecie w 10. edycji Wings for Life World Run pobiegło ponad 200 tysięcy osób (w tym blisko 14 000 w Polsce).

Krajowy bieg flagowy jak już wspomnieliśmy rozgrywany był w Poznaniu. Natomiast w 14 lokalizacjach, w tym w Radomsku, rozgrywano bieg z aplikacją, w którym uczestnicy uciekali przed wirtualnym pojazdem pościgowym.

- W naszym Wings for Life World Run 2023 - App Run Radomsko uczestnicy spotkali się w lasach na Wymysłówku i biegali po 5 km leśnej pętli na terenie Nadleśnictwa Radomsko. Na starcie stanęło kilkanaście osób, które pobiegły dla tych, którzy nie mogą. Najlepszy wynik w tej edycji wybiegał Rafał Król, który przebiegł ponad 35 km, natomiast co warto podkreślić każdy uczestnik tego wydarzenia jest zwycięzcą - opowiada Artur Szponder z KBKS Radomsko. 

W biegu globalnym zwyciężył Japończyk Jo Fukuda, który przebiegł 69,01 km, drugi był Polak Dariusz Nożyński z wynikiem 68,39 km. W kategorii kobiet wygrała Katarzyna Szkoda (55,07 km).

Więcej o:
kbks radomsko klub biegowy w radomsku kbks rowerzyści wings for life world run
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE