Wigilijne wieczerze seniorów z Radomska

Wigilijne wieczerze seniorów z Radomska

Dla seniorów zrzeszonych w radomszczańskich organizacjach takich jak Klub Seniora oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku SAN w środę 11 grudnia zorganizowano spotkania opłatkowe. Były i świąteczne życzenia, modlitwa oraz wspólne śpiewanie kolęd.

Klub Seniora działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej powstał dokładnie rok temu. Zrzesza 20 członków. Jet to miejsce, do którego seniorzy przychodzą by wspólnie spędzić czas i porozmawiać, ale nie tylko. Organizowane są wypady do kina, do teatru i muzeum, czy też na basen. Przez ten rok zawiązały się przyjaźnie. Seniorzy przyznają, że w klubie czują się, jak w rodzinie.

Tak też i było na spotkaniu opłatkowym. Wśród życzeń, które seniorom składali Monika Nowakowska kierownik klubu, Andrzej Barszcz dyrektor MOPS oraz wiceprezydent Małgorzata Kańska-Kipigroch, przy suto zastawionym stole, panowała ciepła rodzinna atmosfera.

Nie inaczej było na wigilii, którą zorganizowano w galerii Muzeum Regionalnego w Radomsku dla studentów Radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku SAN. Zanim rozpoczęła się uroczysta wieczerza, odmówiona została modlitwa i podzielono się opłatkiem, składając sobie przy tym życzenia świąteczne. Spotkanie nie obyłoby się bez kolęd, które wspólnie z chórem „Melodia” śpiewali zaproszeni goście: dyrektor Muzeum Krzysztof Zygma, proboszcz ks. Antoni Arkit, p.o. dyrektora MBP Anita Janczak, sekretarz powiatu radomszczańskiego Tomasz Kornacki i wiceprezes TBS Magdalena Stępień oraz pracownicy Muzeum Regionalnego.

Więcej o:
wigilia klub seniora radomsko mops radomko rutw san radomsko uniwersytet trzeciego wieku san radomsko wieczerza wigilijna
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE