Wiesław Olejnik: W klasie mechanik rolnictwa pomoc naukowa kosztuje 800 tys. złotych

Wiesław Olejnik: W klasie mechanik rolnictwa pomoc naukowa kosztuje 800 tys. złotych Fot. M. Kołaczkowski

W najnowszy rankingu szkół średnich Fundacji Edukacyjnej Perspektywy (2022), w Powiecie Radomszczańskim najlepszym wśród szkół technicznych zostało ZSCKR w Dobryszycach. Zajęło 22. miejsce w rankingu wojewódzkim, a 383 w rankingu ogólnym. Rok temu technikum w woj. łódzkim było 57. Awans jest znaczny. Tym samym szkoła jest najwyżej w rankingu spośród techników z powiatu z tytułem „Brązowej szkoły”.

- Najbardziej popularne kierunki, gdzie mamy corocznie nabór, to technik mechanizacji rolnictwa, technik weterynarii, technik żywienia i technik architektury krajobrazu – wylicza Wiesław Olejnik, dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach.

Zdaniem gościa portalu Radomsko24.pl Wiesława Olejnika szkoły zawodowe pomału się odradzają.

- To dobre zjawisko. Szkoły, które były już w takim „kącie”, zaczynają  przyjmować coraz więcej uczniów. To jednak wiąże się z poważnymi wyzwaniami, bo pomoce naukowe w naszej szkole to np. ciągniki za 200, 300 tys. złotych czy kombajn za 800 tys. zł – dodaje.

Rozmowa z Wiesławem Olejnikiem - dyrektorem Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach na portalu Radomsko24.pl - w środę 26 stycznia, godzina 19.45.

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk wiesław olejnik
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE