Wiem, że aspiracje kibiców są bardzo rozbudzone

Wiem, że aspiracje kibiców są bardzo rozbudzone Fot. M. Kołaczkowski

RKS Radomsko od kilku miesięcy ma nowego szkoleniowca. Jest nim Sławomir Majak. W przeszłości kilkukrotnie współpracował z żółto-niebieskimi. 54-letni szkoleniowiec zastąpił na stanowisku Pawła Ścieburę, który po zakończeniu ubiegłego sezonu przeszedł do pierwszoligowej Lechii Gdańsk, gdzie został drugim trenerem.

O Sławomirze Majaku można powiedzieć, że wraca na stare śmieci, bo przygodę z trenerką rozpoczął w 2005 roku w RKS Radomsko. Z radomszczańskim klubem spadł z II ligi (przegrywając na wiosnę wszystkie mecze) i wkrótce rozstał się z Radomskiem. 

W lipcu 2023 roku podpisał kontrakt trenerski z drużyną RKS Radomsko na dwa lata.

- Zostałem trenerem drużyny RKS Radomsko, która była czołowym zespołem w ubiegłym sezonie w IV lidze. To biorę pod uwagę. Wiem, że aspiracje kibiców są bardzo rozbudzone. Zespół uległ ogromnej transformacji, dużo zmian. Sporo zawodników odeszło i budowaliśmy ten zespól od podstaw - komentuje w rozmowie na portalu Radmsko24.pl, Sławomir Majak trener drużyny RKS Radomsko.

Jakie zadania stawia zarząd klubu przed Sławomirem Majakiem?

- Mój kontrakt opiewa na dwa lata. To praca długofalowa. W pierwszym sezonie chcę ten zespół przebudować i ogrywać młodych zawodników. Nie ma dzisiaj nacisków, aby w tym sezonie bić się o awans do III ligi. Bardziej jest to realne w przyszłym sezonie. - odpowiada Sławomir Majak.

W piątek 27 października zapraszamy do oglądania rozmowy ze Sławomirem Majakiem. Trener RKS Radomsko będzie gościem portalu Radomsko24.pl w programie Irka Staszczyka „W Temacie”. Premiera o godzinie 19.45. A w dowolnym momencie na naszym kanale na YouTube. Zapraszamy.

 

Więcej o:
w temacie irek staszczyk sławomir majak
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE