Wieluń: Zatrzymany za zabójstwo partnerki

Wieluń: Zatrzymany za zabójstwo partnerki Fot. pixabay.com

Wieluńscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności śmierci 31-latki. Jej ciało odnaleziono w jednym z mieszkań w miejscowości Gaszyn. Do sprawy funkcjonariusze zatrzymali 29-latka, który usłyszał już zarzut zabójstwa. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą dożywotniego pozbawienia wolności. Prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Do tragicznego zdarzenia doszło w minioną sobotę, 6 stycznia 2024 roku w jednym z lokali mieszkalnych w miejscowości Gaszyn w gminie Wieluń. Z ustaleń policjantów wnika, że podczas kłótni, która wywiązała się pomiędzy 29-latkiem i jego 31-letnią partnerką, mężczyzna zranił śmiertelnie kobietę nożem. Na miejscu obecny był zespół karetki pogotowia, stwierdzono zgon kobiety. Do sprawy policjanci zatrzymali 29-letniego partnera ofiary.

Na miejscu zdarzenia wieluńscy policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili czynności procesowe m.in. ustalili świadków, w obecności lekarza biegłego przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego prokurator przedstawił 29-latkowi zarzut zabójstwa. Za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Więcej o:
Wieluń: Zatrzymany za zabójstwo partnerki 112 Wieluń: Zatrzymany za zabójstwo partnerki
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE