Wielkie „Choinkobranie” w Radomsku

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

Nadleśnictwo Radomsko organizuje kolejną edycję akcji „Choinkobranie”, która odbywa się dzisiaj, w sobotę 16 grudnia.

Akcja polega na tym, że można przynieść swoją piłkę do drewna, znaleźć choinkę, wyciąć ją i kupić. Można przyjść z dziećmi, z bliskimi, albo kupić choinkę dla przyjaciela. Na plantacji znajdują się zarówno mniejsze, jak i większe choinki.

Jest możliwość samodzielnego wykopania drzewka. Jednak jeśli ktoś nie czujesz się na siłach, by wycinać choinkę, to pracownicy Nadleśnictwa Radomsko pomagają ją wybrać.

- Tegoroczna akcja nie różni się niczym od poprzednich. Każdy może przyjść i wybrać. Towarzyszymy przy tym jeśli ktoś nie ma swoich narzędzi. Dużo ludzi z miasta z Radomska jest przygotowanych, nastawionych na to choinkobranie. Najwięcej w swojej ofercie mamy świerka kłującego. Na tych plantacjach jest to świerk. Można samemu, można nawet wykopać z korzeniami. My choinki hodujemy na plantacjach, tzn. w takich miejscach gdzie nie może być las. Wiadomo, że choinka potrzebuje kilka lat, by urosnąć. Prawdziwa choinka jest naturalna biodegradowalna. Nie jak sztuczne, że się rozkładają kilkaset lat. W miejsce wyciętych pojawiają się nowe - mówi naszemu portalowi Piotr Szymocha, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Radomsko.

Z akcji „Choinkobranie” można skorzystać jeszcze do godz. 12.00. Gdzie? Na końcu ul. M. Dąbrowskiej w Radomsku (plantacja choinkowa).

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
choinkobranie choinka nadelśnictwo radomsko boże narodzenie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE