Wielkanocny nastrój w Muzeum Regionalnym

Z okazji nadchodzących świąt 28 marca w Muzeum Regionalnym w Radomsku radomszczanie mogli nabyć przepiękne ozdoby świąteczne

28 marca od godziny 10:00 do 18:00 w  Muzeum Regionalnym można było zaopatrzyć się w najróżniejsze ozdoby wielkanocne. Wygląd kiermaszu niezwykle cieszył oczy, można powiedzieć, że wręcz iskrzył się wszystkimi kolorami.

 

Za niezbyt wygórowane ceny mieliśmy okazję zakupić naprawdę ciekawe, a przede wszystkim pracochłonne, ozdoby. Było tam właściwie wszystko, o czym każdy wielbiciel takich sympatycznych rzeczy mógł sobie zamarzyć: od baranków, dzierganych serwetek, przez palemki, figurki, wianuszki, aż do pisanek różnej wielkości, króliczków czy też bibułowych bukiecików. Największym zainteresowaniem cieszyły się oczywiście  pisanki, których wzorki były wytłaczane na miejscu, każdy miał okazję zobaczyć, jak wygląda tworzenie każdej z nich, można było je kupić za mniej niż kilka złotych, ale także palmy wielkanocne schodziły jak "świeże bułeczki", sprzedawano je po 6zł-20zł.


Rękodzieła sprzedawały panie ubrane w tradycyjne stroje ludowe, niektóre z nich opowiadały w jaki sposób tworzy się takie ozdoby. Poniżej prezentujemy niezwykle barwną galerię z kiermaszu.

 

W Niedzielę Palmową 1 kwietnia odbędzie się kolejny kiermasz ozdób świątecznych. Tym razem w Miejskim Domu Kultury. O godz. 17.00 swoje prace zaprezentują wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Radomsku, a także goście z Opoczna, którzy pokażą regionalne opoczyńskie akcesoria świąteczne.

Więcej o:
wielkanoc ozdoby wielkanocne kiermasz wielkanocny pomysły na wielkanoc muzeum radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE