Wielka szpula po kablu toczyła się ulicami Kamieńska

Wielka szpula po kablu toczyła się ulicami Kamieńska Fot. nadesłane

Wielka szpula po kablu toczyła się ulicami Kamieńska. Zatrzymała się na zaparkowanych samochodach. Na szczęście nic się nikomu nie stało.

Do nietypowego zdarzenia drogowego doszło 23 stycznia 2024 roku w centrum Kamieńska. Około godziny 16:50 policjanci zostali wezwani do zdarzenia, które zakończyło się szczęśliwie dla wszystkich jego uczestników. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że z jadącej ulicą Wieluńską ciężarówki spadła duża drewniana szpula po kablu.

Przedmiot stoczył się w jedną z bocznych ulic, gdzie uszkodził dwa zaparkowane pojazdy. Na szczęście w autach nie było żadnych osób. Policjanci ustalili kierującego Iveco, którym okazał się 44-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego. Mężczyzna był trzeźwy, w rozmowie z mundurowymi przyznał, że nie zabezpieczył prawidłowo przedmiotu, który przewoził. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym funkcjonariusze nałożyli na niego mandat karny 1500 złotych i 10 punktów karnych.

- Apelujemy do uczestników ruchu drogowego o ostrożność na drodze i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, aby przed wyjazdem na drogi sprawdzać stan techniczny pojazdów oraz właściwie zabezpieczać przewożone przedmioty aby nie zagrażały one innym uczestnikom ruchu drogowego – mówi młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek.

Więcej o:
kamieńsk policja wypadek
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE