Większa pula środków na mikrogranty

Większa pula środków na mikrogranty Fot. archiwum

Kultura i sztuka, polityka społeczna, sport, turystyka, ochrona środowiska, rozwój przedsiębiorczości oraz ochrona i promocja zdrowia to tylko niektóre obszary wsparcia zawarte w Wojewódzkim Programie Mikrograntów na rzecz walki z COVID-19.

W czwartek, 8 kwietnia br. Zarząd Województwa Łódzkiego ogłosił nabór ofert w ramach tegorocznej edycji programu. Na jego realizację przeznaczono w tym roku pół miliona złotych – to aż o 200 tys. więcej niż w roku ubiegłym. Kwota wnioskowanej dotacji nie może być mniejsza niż 2 tys. zł i większa niż 6 tys. zł.

Nabór ofert skierowany jest do organizacji pozarządowych. Zadania mogą być realizowane w następujących obszarach: kultura, sztuka i ochrona dziedzictwa kulturowego, polityka społeczna, ochrona i promocja zdrowia, kultura fizyczna i sport, turystyka i krajoznawstwo, ochrona środowiska, wspomaganie rozwoju gospodarczego oraz działania na rzecz porządku i bezpieczeństwa publicznego. Oferty można składać w terminie 21 dni od dnia opublikowania ogłoszenia tj. do 29 kwietnia.

Wojewódzki Program Mikrograntów na rzecz walki z COVID-19. został po raz pierwszy uruchomiony w ubiegłym roku. Jego wdrażanie na terenie województwa łódzkiego stanowi odpowiedź na aktualną sytuację społeczno-gospodarczą w regionie wywołaną obowiązującym w kraju stanem epidemii.

Więcej o:
mikrogranty Covid-19 większa pula środków na mikrogranty
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE