Więcej miejsc parkingowych w Łękińsku

Więcej miejsc parkingowych w Łękińsku Fot. pixabay.com

Nowa inwestycja Gminy Kleszczów ruszy, kiedy tylko pojawią się sprzyjające warunki pogodowe. Chodzi o nowy parking w Łękińsku, zaprojektowany jako miejsce postoju dla 36 aut. Powstanie on w sąsiedztwie rozbudowanej szkoły, obok działającego od paru lat miasteczka ruchu drogowego. Działka przeznaczona na tę inwestycję liczy ponad 2300 m kw.

Projekt nowego parkingu przewiduje wykonanie na tym terenie tzw. odwodnienia liniowego, poprzez które nadmiar wód opadowych ma zostać odprowadzony do sieci kanalizacji deszczowej. W obrębie parkingu będą ustawione elementy małej architektury: ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci. Teren zostanie oświetlony, będą również posadzone drzewka.

Po wschodniej stronie parkingu zostanie poprowadzona droga dojazdowa do terenów rolnych, położonych na dalszych działkach, będzie nią można również dojechać do boiska sportowego, którego budowa zacznie się jeszcze w tym roku.

Piotrków Trybunalski, Szczerców, Bełchatów, Kłobuck, Sieradz, Dąbrowa Zielona, Boronów, Radomsko i Oświęcim to tylko część miejscowości, z których pochodzą firmy, biorące udział w przetargu na budowę nowego parkingu w Łękińsku. Bardzo duże zainteresowanie firm wykonawczych (zgłoszone 15 ofert i ponad 1300 pobrań SIWZ oraz załączników) świadczy o tym, że konkurencja wśród wykonawców tego typu inwestycji jest znaczna.

Ostateczna kwota za jaką zostanie zrealizowana inwestycja wyniesie 667 tys. zł i będzie o ok. 140 tys. zł niższa od kosztorysowej kwoty, którą gmina zabezpieczyła w swoim budżecie na to zadanie. Nowy parking powinien być gotowy na początku sierpnia br.

Więcej o:
kleszczów urząd gminy kleszczów więcej miejsc parkingowych w kleszczowie
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE