Widzialna Ręka apeluje: upiecz ciasto dla „skoszarowanych” pracowników placówek opiekuńczych

Widzialna Ręka apeluje: upiecz ciasto dla „skoszarowanych” pracowników placówek opiekuńczych Fot. pixabay.com

Na facebookowej grupie „Widzialna Ręka” pojawiła się inicjatywa wsparcia osób, które zostały „skoszarowane” w placówkach opiekuńczych: Domu Pomocy Społecznej w Radomsku i Radziechowicach oraz Placówce Opiekuńczej „Kamil” w Strzałkowie. Przedstawiciele grupy zachęcają do pieczenia świątecznych ciast, które zostaną przekazane do placówek.

„Skoszarowanie” placówek jest równoznaczne z tym, że pracownicy pozostaną z podopiecznymi noc i dzień, nie będą mogli po pracy wrócić do swych domów. Po tygodniu zastąpią ich inni pracownicy.

- Pomyślmy zarówno o skoszarowanych pracownikach jak i o podopiecznych. Za chwilę najpiękniejsze Święta. Sprawmy, by choć odrobinę tej radości trafiło do tych ludzi. Każdy z nas piecze w tym czasie ciasta, babki itp. Gdyby każdy z nas upiekł choć o „jedno ciasto” więcej i przekazał je do wybranego przez siebie DPS - to będzie magia tych Świąt. Nie bądźmy obojętni! To co? Ruszamy do pieczenia – czytamy na facebookowej grupie „Widzialna Ręka Radomsko”.

Czytaj też: DPS w Radomsku i powiecie zostały „skoszarowane”

- Moi mili, proszę się nie obawiać, nikomu krzywda się nie stanie, ciasta czy inne rzeczy ugotowane będą przekazane tylko w sytuacji gdy będzie wyrażona zgoda na to, i nikt nic nie będzie zawoził nigdzie bez porozumienia się z osobami odpowiedzialnymi za wyżej wspominane placówki, zawsze mogą nasze wypieki lub potrawy przygotowane otrzymać pracownicy lub rodziny tzw. „skoszarowanych” pracowników DPS, rodziny pracowników służby zdrowia, innych służb, które wspierają nas w tym trudnym czasie – mówi pomysłodawczyni akcji Magdalena Widera-Zawalska.

Osoby, które chcą się przyłączyć do akcji mogą się zgłaszać za pośrednictwem grupy „Widzialna Ręka Radomsko”.

Więcej o:
koronawirus radomsko koronawirus widzialna ręka skoszarowani pracownicy dps pieczenie ciast akcja święta
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE