Widzew poradzi sobie z Koroną Kielce?

Widzew poradzi sobie z Koroną Kielce?

Widzew Łódź po serii 2 kolejnych spotkań bez porażki, tym razem zmierzy się z Koroną Kielce przed własną publicznością. Pierwsze starcie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się remisem. Ogólnie jednak statystyki wskazują, że Widzewiacy nie potrafili wygrać w 2 ostatnich spotkaniach domowych z tym rywalem. Czy tym razem dojdzie do przełamania?

Widzew Łódź

Na półmetku rozgrywek wydawało się, że Widzewiacy mogą się jeszcze włączyć do walki o utrzymanie. Aktualnie sytuacja tego zespołu nadal nie jest totalnie bezpieczna, a jednak mają aż 8 oczek przewagi, a to spora różnica na tym etapie sezonu. Widzew szczególnie imponująco zaprezentował się w 2 ostatnich meczach ligowych, ponieważ udało mu się zwyciężyć w rywalizacji z Legią Warszawa, a następnie zremisować z Cracovią. Warto również wspomnieć, że na koncie tego zespołu znajdują się 2 kolejne triumfy w meczach domowych. Ogólnie po zimowej przerwie Widzew rozegrał 3 rywalizacje przed własną publicznością i w każdym z tych spotkań strzelił przynajmniej jedną bramkę. Statystyki pokazują, że łodzianie mają na koncie 6 wywalczonych punktów z 9 możliwych w meczach domowych. Jedyna porażka tego zespołu miała miejsce w starciu z aktualnym liderem tabeli, czyli Jagiellonią Białystok.

Widzew aktualnie plasuje się na dziesiątym miejscu w tabeli i ma w dorobku 32 wywalczone punkty. W przypadku zwycięstwa w najbliższej serii gier łodzianie mogą awansować nawet o jedną pozycję wyżej. Wszystko będzie zależeć jednak od wyniku, jaki osiągnie Zagłębie Lubin.

Jeśli Widzew będzie w stanie podtrzymać formę z ostatnich spotkań, to nie powinien mieć żadnego problemu w walce o utrzymanie. Kibice jednak pamiętają to, co działo się w ubiegłej kampanii, ponieważ końcówka rozgrywek była niezwykle emocjonująca i dopiero zwycięstwo wyjazdowe w Legnicy zapewniło utrzymanie piłkarzom Widzewa. Kluczowym aspektem w walce o utrzymanie może okazać się dyspozycja przed własną publicznością, a w 2 ostatnich spotkaniach Widzew zaprezentował się znakomicie. Zakłady bukmacherskie uważają, że piłkarze tego zespołu są również faworytem w nadchodzącym starciu z Koroną Kielce.

Statystyki – Widzew:

  • Widzew Łódź jest niepokonany w 2 ostatnich spotkaniach.
  • Łodzianie zwyciężyli w 2 poprzednich meczach domowych.
  • Widzew strzelił przynajmniej jedną bramkę w 3 ostatnich meczach na swoim boisku.
  • Widzew nie wygrał w 2 ostatnich meczach domowych z Koroną Kielce.
  • Ostatnie domowe zwycięstwo Widzewa z tym przeciwnikiem miało miejsce w 2021 roku.

Korona Kielce

Korona Kielce na tym etapie sezonu znajduje się w o wiele gorszym położeniu niż ich najbliższy przeciwnik. Oba zespoły przed startem tych rozgrywek były wskazywane do roli potencjalnych spadkowiczów. Korona Kielce po 25 rozegranych spotkaniach ma na koncie 24 wywalczone punkty. Przewaga tego zespołu nad strefą spadkową to zaledwie lepszy bilans meczów bezpośrednich, ponieważ mają dokładnie tyle samo oczek, co Puszcza Niepołomice. Można więc powiedzieć, że Korona Kielce jest bezpośrednio zaangażowana w walkę o utrzymanie. Przypomnijmy, że w poprzednich rozgrywkach było dokładnie tak samo, lecz ostatecznie to kielczanie utrzymali się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wtedy na półmetku rozgrywek zakłady bukmacherskie nie dawały tej drużynie praktycznie żadnych szans na pozostanie w Ekstraklasie. Tym razem większe szanse na spadek zdaniem zakładów sportowych miały ekipy beniaminków, czyli Puszcza Niepołomice, Ruch Chorzów i ŁKS.

Statystyki, które do tej pory osiągnęła Korona Kielce w meczach wyjazdowych, nie przemawiają na korzyść tego zespołu. Kielczanie uzbierali zaledwie 8 punktów w 12 rozegranych delegacjach. Do tej pory jedynie 3 ekipy beniaminków mogą pochwalić się gorszym rezultatem w spotkaniach na wyjeździe.

Już podczas rundy wiosennej Korona Kielce rozegrała 3 spotkania wyjazdowe, w których zanotowała komplet porażek. Jedna z nich miała miejsce w ramach rozgrywek o Puchar Polski, gdzie dopiero po dogrywce ulegli aktualnemu liderowi Ekstraklasy, czyli Jagiellonii Białystok. Oprócz tego na ligowych boiskach ulegli również w rywalizacji z Górnikiem Zabrze i Zagłębiem Lubin.

Statystyki – Korona:

  • Korona Kielce zwyciężyła w 2 ostatnich meczach wyjazdowych w Łodzi. 
  • Kielczanie nie wygrali żadnego meczu wyjazdowego po wznowieniu rozgrywek.
  • Korona Kielce przegrała w 3 ostatnich delegacjach.
  • Ostatnie zwycięstwo wyjazdowe Korony Kielce miało miejsce w 2023 roku ze Stalą Mielec.
  • Korona Kielce strzeliła przynajmniej jedną bramkę w 3 z 4 ostatnich wizyt na stadionie Widzewa.

Jakie zdarzenia są na topie?

W ofercie zdarzeń sportowych na to wydarzenie dostępnych jest ponad 100 różnych propozycji, w których możesz zajrzeć również w statystyki i analizy meczowe. Kursy główne w tym spotkaniu wskazują, że większe szanse na zwycięstwo ma ekipa gospodarzy, która przystąpi do tego starcia po serii 2 kolejnych triumfów u siebie. Widzew potrafił pokonać Górnik Zabrze, a także Legię Warszawa, co jest znakomitym osiągnięciem.

Ciekawie prezentują się jednak statystyki z ostatnich meczów bezpośrednich pomiędzy tymi drużynami. Pierwsze spotkanie w tym sezonie zakończyło się podziałem punktów na obiekcie w Kielcach. Korona ma jednak jeszcze lepsze liczby, jeśli spojrzymy tylko na starcia rozgrywane w Łodzi. Kielczanie zanotowali 2 zwycięstwa z rzędu na stadionie Widzewa. W obu przypadkach udało im się uzbierać łącznie aż 5 trafień.

Analizy na to spotkanie wskazują, że Widzew ma większe szanse na zwycięstwo, jednak biorąc pod uwagę, na jakim etapie sezonu się znajdujemy, możemy wskazać, że padnie bramka z obu stron. Widzewiacy jedynie w rywalizacji z Legią Warszawa zachowali czyste konto po wznowieniu rozgrywek przed swoimi kibicami. Korona Kielce była w stanie znaleźć drogę do siatki w rywalizacji z Górnikiem Zabrze, a także Jagiellonią Białystok na wyjeździe.

Na naszej stronie przeczytasz również o najnowszych osiągnięciach RKS-u Radomsko.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny serwisu Zagranie, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej, a także tenisa ziemnego.

Więcej o:
piłka nożna
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE