[WIDEO] Nowy garaż dla OSP w Dąbrówce oddany do użytku

[WIDEO] Nowy garaż dla OSP w Dąbrówce oddany do użytku Fot. Wojciech Bojdo

Dobiegła końca budowa nowego garażu z którego korzystać będą druhowie OSP w Dąbrówce w gminie Radomsku. Oficjalne oddanie do użytku obiektu nastąpiło w sobotę, 18 listopada. Wydarzeniu towarzyszył piknik dla mieszkańców.

Zakres prac budowlanych obejmował budowę obiektu i wyposażenie go w niezbędne przyłącza. W budynku znalazły się trzy boksy garażowe oraz pomieszczenia socjalne.

W ramach inwestycji został również zagospodarowany teren wokół obiektu. Plac będzie mógł być wykorzystywany przez strażaków ochotników między innymi do ćwiczeń oraz organizacji pikników dla lokalnej społeczności.

Strażacy podkreślają, że tego typu budynek jest im niezbędny.

- Jest to bardzo ważna inwestycja. Na wyposażeniu naszej jednostki są trzy pojazdy. Jest też quad oraz ponton ratowniczy. W starym garażu były problemy z pomieszczeniem tak dużej ilości sprzętu. Pojazd gaśniczy volvo był w tymczasowym garażu na terenie prywatnej posesji. Pozostałe sprzęty również przechowywane były na podwórkach u druhów. Nie powinno tak być. Ale musieliśmy sobie jakoś radzić – mówi Jacek Przerada, prezes OSP w Dąbrówce.

Koszt budowy garażu wyniósł 630 tys. złotych. Fundusze pochodziły z budżetu Gminy Radomsko.

- Jest to długo wyczekiwana inwestycja, zarówno przez mieszkańców, jak i druhów. Na początku kadencji obiecałem, że taki obiekt zostanie wybudowany. I dotrzymałem słowa. Zakupiliśmy jako gmina nowy samochód bojowy dla OSP w Dąbrówce. Pojazd ten nie mieścił się w starym garażu. Dlatego zapadła decyzja o budowie nowego garażu. Stawiamy na bezpieczeństwo mieszkańców. Podstawowe zabezpieczenie to jest inwestowanie w straż pożarną – podkreśla Roman Radczyc, wójt gminy Radomsko.  

- Strażacy ochotnicy są to ludzie, którzy mają pasję i talent do niesienia pomocy. Dlatego warto ich wspierać – dodaje Krzysztof Ciecióra, poseł na Sejm RP.

Oddaniu do użytku obiektu towarzyszył piknik z licznymi atrakcjami. Były gry, zabawy i konkursy a także poczęstunek. Pomimo niesprzyjającej pogody, wydarzenie przyciągnęło liczną grupę mieszkańców.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
powiat radomszczański gmina radomsko dąbrówka osp dąbrówka garaże inwestycja piknik uroczystość straż pożarna
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE