Na poddaszu domu w Krzywanicach wybuchł pożar. W budynku przebywała kobieta z dziećmi

Fot. Sebastian Nems, KP PSP w Radomsku

W czwartek, 2 lutego 2023 r. ok. godz. 8.30 w Krzywanicach w gminie Lgota Wielka doszło do pożaru poddasza domu jednorodzinnego.

Na miejscu trwa akcja ratunkowa. Z informacji przekazanych przez oficera prasowego Komendy Powiatowej PSP w Radomsku wynika, że w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.

- W budynku przebywały cztery osoby - kobieta z trójką dzieci. Przed przybyciem straży ewakuowali się na zewnątrz. Pożar rozprzestrzenił się na całe poddasze – mówi Marek Jeziorski, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Radomsku.

- Domownicy zauważyli, że doszło do pożaru, gdy pokrycie dachu (eternit) zaczęło pękać a pożar na poddaszu był już mocno rozwinięty. Jako PSP apelujemy o montaż detektorów pożarowych - dodaje Marek Jeziorski.

Na miejscu działania prowadzili strażacy z gminy Lgota Wielka oraz Radomska. Zabezpieczone zostało mienie rodziny. Strażacy przykryją też dach domu specjalną plandeką. Na miejsce przybył wójt gminy Lgota Wielka, który zadeklarował pomoc pogorzelcom. Dom nadaje się do generalnego remontu. Straty wyceniono na 200 tys. złotych.

- Rodzina poszkodowana w dzisiejszym pożarze otrzymała wsparcie od Gminy w postaci lokalu zastępczego należącego do gminnego zasobu mieszkań komunalnych – powiedziała portalowi Radomsko24.pl Edyta Gajda, Kierownik Referatu Inwestycji, Gospodarki Przestrzennej i Komunalnej Urzędu Gminy w Lgocie Wielkiej.

Trwa ustalanie przyczyny pożaru.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
straż pożarna krzywanice pożar pożar domu poddasze
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE