[WIDEO] Miłość w czynach zapisana - wzruszająca opowieść o rodzinie Ulmów. Spektakl Teatru Źródło z Radomska

[WIDEO] Miłość w czynach zapisana - wzruszająca opowieść o rodzinie Ulmów. Spektakl Teatru Źródło z Radomska Fot. Klaudia Gajda

Teatr Źródło z Radomska zaprezentował, w środę 22 listopada prapremierę spektaklu „Miłość w czynach zapisana”, poświęconego historii rodziny Ulmów, która w czasie II wojny światowej zginęła za pomoc Żydom. Przedstawienie, w którym wystąpili zarówno dorośli, jak i dzieci, odbyło się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Radomsku.

Spektakl opowiada o życiu Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich dzieci, którzy zostali zamordowani przez Niemców 24 marca 1944 roku w Markowej koło Łańcuta. Ulmowie ukrywali w swoim domu żydowskie rodziny, Goldmanów, Didnerów i Grünfeldów, których również zabito. Za ten czyn heroizmu i miłosierdzia, rodzina Ulmów została beatyfikowana przez papieża Franciszka 10 września 2023 roku.

Przedstawienie Teatru Źródło nie jest jednak tylko suchym przekazem historycznym, lecz przede wszystkim wzruszającą opowieścią o miłości, rodzinie, wierze i nadziei.

- Jest to dramat miłości, dramat rodziny, ale też dramat... oprawców, dramat Boga. Misterium o rodzinie Ulmów dotyczy zwykłej codzienności. Wiktoria i Józef współgrali ze sobą. I jedno i drugie działało na chlubę swojej wioski – mówi Danuta Zawadzka.

Aktorzy z pasją i zaangażowaniem wcielili się w role bohaterów, ukazując ich codzienne życie, marzenia, radości i smutki. Scenografia, kostiumy i muzyka przeniosły widzów w klimat przedwojennej wsi, a także w atmosferę grozy i zagrożenia, jaka panowała podczas okupacji niemieckiej.

„Miłość w czynach zapisana” to spektakl, który warto zobaczyć, aby poznać historię rodziny Ulmów, która stała się symbolem polskiego heroizmu i solidarności z prześladowanymi Żydami. To także spektakl, który uczy, że miłość jest największą wartością i siłą, która potrafi pokonać zło i śmierć.

Teatr Źródło z Radomska zaprasza na kolejne pokazy tego niezwykłego dzieła. 27 listopada spektakl wystawiony będzie w MDK w Radomsku. Godziny: 9:00 i 11:30.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Miłość w czynach zapisana - wzruszająca opowieść o rodzinie Ulmów. Spektakl Teatru Źródło Radomsko Radomsko Miłość w czynach zapisana - wzruszająca opowieść o rodzinie Ulmów. Spektakl Teatru Źródło
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE