Dobiegła końca budowa parku na terenie tzw. „glinianek” w Radomsku. Tak obiekt prezentuje się wieczorem, otulony białym puchem

Fot. Wojciech Bojdo

Budowa „Parku Glinianki” to największa w ostatnich latach tego typu inwestycja w Radomsku. Tak obiekt prezentuje się po zmroku, w zimowej scenerii.

W skład inwestycji weszły m.in.: budowa górki saneczkowej ze strefą zjazdową, systemowej - wolnostojącej toalety publicznej, budowa dwóch tężni solankowych, parkingu na 22 miejsca postojowe, utwardzonych ciągów komunikacyjnych, schodów terenowych, budowa instalacji elektrycznej oświetlenia terenu, budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego, obiektów małej architektury: urządzeń zabawowych na placu zabaw, ściany do grafiki, ławek, siedzisk, stolików z ławkami, koszy na śmieci, budek dla ptaków, budek dla jeży, psich stacji, poideł dla pszczół, budek dla wiewiórek, rampy rowerowej, Street Workout oraz elementów do gry w minigolfa a także zjazdu linowego, budowa obiektu rekreacyjnego typu pumptrack oraz wykonanie nowych nasadzeń zieleni.

Koszt inwestycji to ponad 18 mln złotych.

Obiekt zostanie oficjalnie oddany do użytku prawdopodobnie 6 grudnia 2023 r.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko zima glinianki park glinianki radomsko inwestycja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE