Wicewojewoda o tarczy antykryzysowej dla przedsiębiorców, w tym radomszczańskich

- W Polsce w pierwszym etapie walki z koronawirusem, w gospodarkę zostało wpompowanych 15 miliardów złotych, z czego w województwie łódzkim na ochronę miejsc pracy przeznaczyliśmy 154 mln złotych – mówił podczas konferencji prasowej w Radomsku wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra. Podsumował też dotychczasowe wsparcie, jakie trafiło do przedsiębiorców z terenu powiatu radomszczańskiego.

Wicewojewoda podkreślał, że dzięki środkom, jakie trafiły do przedsiębiorców, w Polsce udało się uniknąć potężnego kryzysu gospodarczego, o którym mówiło się na początku epidemii koronawirusa.

- Bardzo szybka pomoc rządu w ramach tarczy antykryzysowej i szybka obsługa wniosków przez poszczególne urzędy i instytucji pozwoliła na to, by w tym najtrudniejszym czasie ratować przedsiębiorców i gospodarkę. Dziś widzimy tego efekty. Nie mamy skali zwolnień i wzrostu bezrobocia, jaki był przewidywany jeszcze kilka tygodni temu – zauważył Krzysztof Ciecióra.

Wicewojewoda podkreślał, że pomoc dla przedsiębiorców była możliwa nie tylko dzięki środkom, jakie były na nią przeznaczone, ale również dzięki ogromnemu zaangażowaniu urzędników. Szczególnie pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Radomsku, który – jak zauważył wicewojewoda, był jednym z najlepszych w kraju, jeśli chodzi o obsługę wniosków.

- Pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Radomsku przychodzili do pracy nawet o godzinie 4.00 nad ranem i pracowali tak długo, jak było potrzeba. Niektórzy z nich spędzili w pracy święta. Dzięki temu przedsiębiorcy otrzymywali na konta pieniądze w ciągu kilku dni od złożenia wniosku – mówi Krzysztof Ciecióra.

Wicewojewoda łódzki podkreślał, że w powiecie radomszczańskim złożono tylko dwa wnioski o wsparcie organizacji trzeciego sektora (NGO).

- Chciałbym zaapelować do organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, fundacji, by składały wnioski. Pieniądze są, czekają, można po nie sięgać – zauważa Krzysztof Ciecióra.

Więcej o:
radomsko wicewojewoda krzysztof ciecióra tarcza antykryzysowa przedsiębiorcy wsparcie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE