Wiceminister odwiedził Górę Kamieńsk

O planach rozwoju sportów narciarskich i infrastruktury narciarskiej w Polsce rozmawiali dzisiaj na Górze Kamieńsk parlamentarzyści oraz wiceminister sprawiedliwości, Michał Wójcik. Są już pierwsze plany i ustalenia.

O tym, że narciarstwo jest w Polsce coraz popularniejszą dyscypliną, nie trzeba nikogo przekonywać. Stok na Górze Kamieńsk jest oblegany nie tylko przez okolicznych miłośników narciarstwa, ale także mieszkańców niemal całej Polski centralnej, którzy chętnie tu przyjeżdżają, aby oddać się białemu szaleństwu.

Nic zatem dziwnego, że władze państwowe postanowiły się pochylić nad modernizacją bazy sportowej w Polsce. To właśnie na Górze Kamieńsk z inicjatywy bełchatowskiego posła Dariusza Kubiaka (Prawo i Sprawiedliwość) odbyło się wyjazdowe posiedzenie zespołu  parlamentarnego ds. rozwoju infrastruktury narciarskiej, podczas którego ustalono plan pracy na rok bieżący. W spotkaniu sejmowej komisji uczestniczył wiceminister sprawiedliwości, Michał Wójcik, który prywatnie również jest zapalonym narciarzem.

W planach, jakie przedstawiono podczas konferencji prasowej, jest organizacja w przyszłym roku amatorskiego turnieju sportowego dla narciarzy. Patronować mu będzie prezydent Andrzej Duda.

Więcej o:
góra kamieńsk narty snowboard sporty zimowe poseł zespół parlamentarny
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE