Wgląd w tamto życie i czas

Wgląd w tamto życie i czas

„...Obowiązkowa lektura dla starszych Radomszczan, którzy mogą porównać swoje wspomnienia z tymi zawartymi w książce, ale również obowiązkowa dla młodych, którzy mogą tu przeczytać o tym czego nie zdążyli się dowiedzieć od dziadków i czego na pewno nie dowiedzą się z najnowszych podręczników do historii ...”. To chyba najlepsza rekomendacja Ewy Świerczyńskiej-Waligóry, redaktorki i korektorki wydania nowej książki Grzegorza Drzewowskiego „Remanent”.

W tej książce znajdziemy ważne dla Radomska i naszego regionu fakty z okresu II Wojny Światowej. Między innymi opis spektakularnej akcji AK z 1943 roku. 

Sam autor w rozmowie z portalem Radomsko24.pl podkreśla jeszcze jeden ważny aspekt kolejnej swojej książki.

- Opisuje w tej książce wiele osobistych historii, np. wspomnienia o tacie-najlepszym przyjacielu, o wymarzonym mieszkaniu, które dostałem w bloku czy pracy w radiowęźle w zakładach Fameg. Są też historie, które wcale nie są takie zupełnie osobiste, ponieważ mówią o życiu w konkretnym miejscu w konkretnych czasach i dają w pewnym stopniu wgląd czytelnikowi w tamto życie i w tamten czas –  mówi  Grzegorz Drzewowski.

Cała rozmowa z Grzegorzem Grzewowskim na portalu Radomsko24.pl w piątek 25 sierpnia. Premiera o 19.45.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE