Wesela bez dziadków i w maseczkach

Wesela bez dziadków i w maseczkach Fot. pixabay.com

W maseczkach i bez seniorów – tak według nowych zasad będą bawić się goście - pisze czwartkowe 6 sierpnia, wydanie Rzeczpospolitej. Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

- Wiemy, że każda rodzina chciałaby w możliwie najszerszym gronie bawić się na weselach, ale jeżeli możemy ochronić życie i zdrowie babć i dziadków, wprowadzimy zakaz uczestnictwa w tego rodzaju imprezach dla seniorów – zapowiedziała w programie „Rzecz o polityce” wiceminister rozwoju Olga Semieniuk, o czym informuje czwartkowa „Rzeczpospolita”.

Jak pisze „Rz”, wiceminister Semeniuk deklaruje, że wesela mają być bezpieczne i komfortowe. Zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

- Razem z wiceministrem zdrowia Januszem Cieszyńskim i głównym inspektorem sanitarnym Jarosławem Pinkasem spotkaliśmy się z przedstawicielami branży ślubnej, by wspólnie zastanowić się nad zasadami, które pozwolą parom młodym i ich gościom bawić się nie tylko bezpiecznie, ale i komfortowo – mówiła minister.

Jak wskazuje „Rz”, komfort najstarszych uczestników wesel przegra jednak z bezpieczeństwem. Seniorzy, którzy są zaliczani do osób najbardziej narażonych na śmiertelne powikłania koronawirusa, będą najprawdopodobniej musieli zostać w domu.

Według dziennika, w wytycznych opracowanych przez ministrów i GIS może się znaleźć nakaz noszenia na weselach maseczek i ograniczenia przyjęć weselnych. Wiceminister Semeniuk dodała, że rozważane jest także ograniczenie liczby uczestników.

Semeniuk przekazała, że sporządzając wytyczne, uwzględniono postulaty branży weselnej.

- Dałam przedsiębiorcom dzień na ich przedstawienie. Teraz te propozycje są przedmiotem analizy technicznej i merytorycznej – powiedziała.

PAP

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko wesele koronawirus wesele radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE