Weronika Mazur na podium w Tokio

Weronika Mazur na podium w Tokio Fot. TMK

Reprezentacja Polski Karate Kyokushin KWF, z Weroniką Mazur, zawodniczką Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai, udała się tym razem do Japonii na Puchar Świata. Kraj będący kolebką karate kyokushin okazał się bardzo trudnym sprawdzianem dla naszych kadrowiczów. W tym turnieju radomszczanka Weronika Mazur zajęła 3. miejsce w kumite w kategorii juniorek.

To właśnie tu, w Tokio, powstał styl karate kyokushin stworzony przez Masutatsu Oyamę. Stworzona przez niego Międzynarodowa Organizacja Karate Kyokushinkaikan była do momentu jego śmierci największą organizacją sztuk walki na świecie. Jednym z jego uczniów był Shihan Andrzej Drewniak (9 dan), który sprowadził karate kyokushin do Polski w 1972 roku.

1 marca, w  Tokio odbyło się 7th Grand Prix KWF organizowanego przez shinan Noriyuki Tanaka przewodniczącego Karete Kyokushinkaj KWF w Japonii. Do turnieju zgłosiło się 772 zawodników i zawodniczek z całego świata.

Poza zawodnikami z Japonii (z wszystkich konfederacji) wystąpiły reprezentacje takich krajów: Australia, Białoruś, Bułgaria, Chile, Estonia, Holandia, Irak, Kazachstan, Korea, Nepal, Norwegia,  Pakistan, Rosja, Szwajcaria, Polska i wiele innych.

Nasz kraj reprezentowali: Weronika Mazur - Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai, Dominik Janczak oraz Nina Janczak – Klub Karate Kyokushin Tensho Czerwionka-Leszczyny pod przewodnictwem shihan Andrzeja Drewniaka. W skład naszej drużyny wchodzili także: sensei Piotr Janczak pełniący funkcję sędziego podczas zawodów, sensei Anna Janczak i Grzegorz Mazur sprawujący opiekę nad zawodnikami podczas turnieju oraz senpai Anetta Mazur - opiekun medyczny zespołu.

Zawodnicy stoczyli pasjonujące i bardzo zacięte walki, osiągając wielki sukces. Senpai Weronika Mazur zajęła 3. miejsce w kumite w kategorii juniorek, senpai Dominik Janczak również 3. miejsce w kumite w kategorii juniorów, a Nina Janczak uplasowała się  na 9. miejscu  w swojej kategorii. Tym bardziej cieszy fakt, że dawno już juniorzy z polskiej reprezentacji nie stawali na podium w Japonii.

Turniej w Tokio należy do jednych z najtrudniejszych na świecie, nie tylko ze względu na poziom wyszkolenia zawodników i ich ilość, ale również biorąc pod uwagę samo miejsce, w którym to wydarzenie się odbywa. Reprezentanci mieli okazję sprawdzić jeden z ośrodków (halę na której odbywał się turniej), który będzie jedną z aren goszczących zawodników i zawodniczki z całego świata podczas zbliżających się Igrzysk Olimpijskich  w Tokio.

Tym osiągnięciem, Weronika Mazur potwierdziła po raz kolejny swoją przynależność do światowej czołówki zawodników kyokushin. Może poszczycić się również Mistrzowską Międzynarodową Klasą Sportową Polskiego Związku Karate.

Dodatkowo nasza reprezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem telewizji japońskiej (TV Tokio). Już na lotnisku przeprowadzili z naszą drużyną wywiad dotyczący przygotowań do pucharu świata, jak również w samym dniu turnieju przybyli na hale, aby udokumentować zmagania naszych zawodników. Praca naszych kadrowiczów została więc doceniona nie tylko przez sędziów turnieju, ale również przez japońskie media, co tym bardziej podkreśla mocną pozycje polskich karateków na arenie międzynarodowej.

Więcej o:
karate radomsko weronika mazur karate w radomsku
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE