„Wehikuł czasu” – warsztaty edukacyjne dla dzieci w MDK

„Wehikuł czasu” – warsztaty edukacyjne dla dzieci w MDK

Miejski Dom Kultury w Radomsku już po raz trzeci współorganizuje wraz z Łódzkim Domem Kultury projekt dla uczniów i nauczycieli pod nazwą „Łódzkie Pełne Kultury”. W poniedziałek, 18 listopada odbyły się kolejne warsztaty dla dzieci pn. „Wehikuł czasu” oraz warsztaty edukacyjne dla nauczycieli i animatorów.

Warsztaty edukacyjne dla dzieci pt. „Wehikuł czasu” poprowadziła Antonina Pawłowska będąca pracownikiem Działu Edukacji Muzeum Miasta Łodzi. Z wykształcenia historyk, obecnie doktorantka na Uniwersytecie Łódzkim w katedrze Historii Powszechnej Najnowszej. Jako wolontariuszka współpracuje z łódzką Świetlicą Podwórkową, zajmując się edukacją historyczną i kulturalną oraz projektowaniem gier miejskich.

Na zajęciach podjęty został temat czasu rozpatrywany z punktu widzenia historii, antropologii i genealogii. W części teoretycznej, poprzez różnego rodzaju aktywności – gry, quizy i zagadki – uczestnikom zajęć zaprezentowane zostały takie zagadnienia jak: systemy pomiaru czasu, cykliczność a linearność czasu (na przykładzie świąt oraz ważnych wydarzeń dla społeczności kultur XIX-wiecznej Łodzi) oraz czas rodowy i indywidualne odczucie czasu.

Na godz. 12 przewidziano warsztaty edukacyjne dla nauczycieli i animatorów.

Projekt „Łódzkie Pełne Kultury” polega na umożliwieniu uczestnikom projektu dostępu do zasobów instytucji kultury mieszczących się w Łodzi tj. Filharmonii Łódzkiej, Teatru Wielkiego w Łodzi oraz Muzeum Miasta Łodzi.

W ramach kolejnej, trzeciej edycji zadania współrealizatorzy przygotowali specjalnie dedykowany program edukacyjny przeznaczony dla dzieci i młodzieży, popularyzujący instytucje kultury oraz dziedzictwo narodowe. Przeprowadzane są również warsztaty dla nauczycieli i animatorów kultury, będące poradnikiem przydatnym w realizacji edukacji kulturowej.

Zajęcia poprowadzą muzycy i animatorzy Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina w Łodzi, artyści Teatru Wielkiego w Łodzi i Teatru Muzycznego w Łodzi oraz edukatorzy Muzeum Miasta Łodzi.

Projekt potrwa do grudnia. Odbędą się jeszcze warsztaty dla dzieci z komponowania piosenek, a także wycieczka do Łodzi do Teatru Wielkiego na balet „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

Czytaj także: Projekt Łódzkie Pełne Kultury w MDK – warsztaty wokalno-aktorskie dla dzieci

Więcej o:
łódzkie pełne kultury mdk radomsko projekt łódzkie pełne kultury mdk radomsko dom kultury w radomsku warsztaty dla dzieci mdk radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE