Projekt Łódzkie Pełne Kultury w MDK – warsztaty wokalno-aktorskie dla dzieci

Projekt Łódzkie Pełne Kultury w MDK – warsztaty wokalno-aktorskie dla dzieci

Miejski Dom Kultury w Radomsku już po raz trzeci współorganizuje wraz z Łódzkim Domem Kultury projekt dla uczniów i nauczycieli pod nazwą „Łódzkie Pełne Kultury”. W poniedziałek (7 października) odbyły się warsztaty wokalno – aktorskie dla dzieci oraz warsztaty edukacyjne z emisji głosu dla nauczycieli i animatorów.

Trzecia edycja projektu „Łódzkie Pełne Kultury” polega na umożliwieniu uczestnikom dostępu do zasobów instytucji kultury mieszczących się w Łodzi tj. Filharmonii Łódzkiej, Teatru Wielkiego w Łodzi oraz Muzeum Miasta Łodzi. Chodzi również o popularyzację instytucji kultury oraz dziedzictwa narodowego wśród dzieci i młodzieży.

Zajęcia poprowadzą muzycy i animatorzy Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina w Łodzi, artyści Teatru Wielkiego w Łodzi i Teatru Muzycznego w Łodzi oraz edukatorzy Muzeum Miasta Łodzi.

Poniedziałkowe warsztaty wokalno – aktorskie dla dzieci w Miejskim Domu Kultury w Radomsku poprowadziła Dagna Konopacka – Maćkowiak – absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi oraz Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi na Wydziale Wokalno – Aktorskim. Od 2017 r. prowadzi w Teatrze Wielkim w Łodzi warsztaty wokalne. Młodzi uczestnicy warsztatów poznali teatr operowy i balet od strony zakulisowej. Dowiedziały się wiele o charakteryzacji, jakie są etapy powstawania spektaklu, a także wykonywały proste techniki wokalne ze śpiewu klasycznego.

Tego samego dnia odbyły się warsztaty dla nauczycieli i animatorów pt. „Emisja i higiena głosu II. Podstawy wspólnego muzykowania”, które poprowadził Michał Jan Barański – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie i akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej oraz Dyrygentura Chóralna. Zastępca kierownika chóru Teatru Wielkiego w Łodzi, kierownik artystyczny Łódzkiego Chóru Teatralnego „Verdiana”, dyrygent chóru Żeńskiego „Eufeme”, edukator w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi, aktywny dyrygent, artysta sceniczny, śpiewak i pedagog.

Projekt ruszył 3 października, kiedy to uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radomsku wybrali się do Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina w Łodzi na koncert. A potem zwiedziły Muzeum Miasta Łodzi, pałac z przełomu XIX i XX wieku, którego właścicielem był Izrael Poznański. Ponadto uczestnicy będą mogli wziąć udział w jeszcze jednym wydarzeniu, czyli spektaklu w Teatrze Wielkim w Łodzi.

Więcej o:
łódzkie pełne kultury mdk radomsko projekt łódzkie pełne kultury mdk radomsko dom kultury w radomsku
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE