Wciąż seria remisów. RKS Radomsko - AKS SMS Łódź 1:1

RKS Radomsko wciąż remisuje ligowe spotkania. Tym razem (16 września) w meczu 8. kolejki podzielił się z punktami przy Brzeźnickiej z AKS SMS Łódź. Radomszczanie bramkę stracili w doliczonym czasie gry.

Drużyna trenera Sławomira Majaka w ostatnich trzech kolejkach notowała remisy. Mecze z Orkanem Buczek i Sokołem Aleksandrów Łódzki kończyły się bez bramek, a w meczu z Polonią Piotrków zanotowano 1:1. AKS SMS Łódź w tym czasie wygrał wysoko z Włókniarzem Zelów 7:1, Skalnikiem Sulejów 4:2, zremisował 1:1 z KS Kutno i rozegrał awansem spotkanie ze Zrywem Wygoda, które zremisował 3:3.

Autorem gola w spotkaniu z AKS SMS dla RKS był Juliusz Molis, który w 9. minucie ośmieszył bramkarza gości Macieja Humerskiego (byłego gracza RKS), posyłając mu piłkę do bramki między nogami. Piłkarze z Radomska stracili bramkę w doliczonym czasie gry po rzucie karnym wykonywanym przez Artura Gieragę. Powtórzyła się historia z zeszłej kolejki z Piotrkowa Trybunalskiego, kiedy to bramka została zdobyta po regulaminowym czasie gry - również z karnego.

- Mecz ułożył się dla nas bardzo dobrze. Szybko strzelona bramka pozwoliła nam to spotkanie kontrolować. Pierwsza połowa wyrównana. W drugiej mieliśmy kilka bardzo dogodnych sytuacji, których niestety nie wykorzystaliśmy i w 94 minucie się to zemściło gdyż sędzia podyktował, według wielu obserwatorów bardzo kontrowersyjny, rzut karny, który na bramkę zamienił dobrze w Radomsku znany Artur Gieraga. Szkoda straconych punktów, ale cóż w przyszłą sobotę o godzinie 12. kolejny mecz w Zelowie i teraz koncentrujemy się na tym meczu – powiedział naszemu portalowi Krzysztof Górnik, kierownik zespołu.

RKS Radomsko: M. Zelenskyi - O. Siuda, B. Machaj, F. Bednarski, J. Molis, K. Misztalski, K. Cnotalski, A. Polujanski, Lucas Giovani, St. Domaniecki, P. Bańczyk
AKS SMS Łódź: M. Humerski - A. Gieraga, T. Dąbrowski, P. Pietrasiak, J. Chodera, D. Telestak, S. Miśkowiec, K. Palasz, M. Wrzesiński, A. Kralkowski, Sz. Kożecki

W drużynie RKS zabrakło kontuzjowanego Wiktora Płanety oraz pauzującego za kartki Mateusza Gołdy. Mecz obejrzeli z trybun.

W następnej kolejce RKS zagra na wyjeździe z ostatnim zespołem ligi Włókniarzem Zelów.

Przy okazji ligowego meczu RKS z AKS SMS Łódź, zaprezentowano osiem grup wiekowych Akademii Młodego Piłkarza RKS Radomsko.

Zbierano także pieniądze na leczenie małej Amelki. Dla jednego z kibiców pana Przemysława Bilskiego przekazano wylicytowaną za 1000 zł koszulkę meczową z podpisami zawodników RKS Radomsko. W bonusie kolejny 1000 zł przekazała pani Monika Mielczarek. Trafią na konto małej dziewczynki. Koszulkę wręczył dyrektor Akademii Daniel Pietralik wraz ze sponsorami Arturem Romankiem i Markiem Mielczarkiem.