Wciąż nie ma pieniędzy na budowę Centrum Rehabilitacyjno-Integracyjnego w Radomsku

Wciąż nie ma pieniędzy na budowę Centrum Rehabilitacyjno-Integracyjnego w Radomsku Fot. wizualizacja - Starostwo Powiatowe w Bełchatowie

Plany budowy Centrum Rehabilitacyjno-Integracyjnego w Radomsku były głównym tematem obrad Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Powiatu Radomszczańskiego, która zebrała się 23 listopada w siedzibie starostwa.

Radni zapoznali się z informacją dotyczącą możliwości realizacji projektu budowy CR-I. Decyzja o pozwoleniu na budowę Centrum, w skład którego wchodzić mają Warsztaty Terapii Zajęciowej (dla 30 osób), Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne (dla 20 osób), Środowiskowy Dom Samopomocy (min. 10 osób), siedziba PCPR oraz archiwum, wydana została już w maju 2020 r. Ze względu na koszt inwestycji nie jest jednak możliwe jej wykonanie jedynie z środków budżetu powiatu. Dlatego konieczne jest uzyskanie finansowania ze środków zewnętrznych.

Obecnie trwają starania o pozyskanie dofinansowania pozwalającego na rozpoczęcie inwestycji. Powiat złożył już cztery wnioski: do Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego (dwukrotnie), Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Dofinansowania dotąd nie przyznano. Zarząd Powiatu deklaruje, że nadal będzie zabiegał o pozyskanie środków na budowę tak potrzebnego obiektu. Aktualnie po raz trzeci zostanie złożony wniosek o dofinansowanie do Urzędu Wojewódzkiego (termin: do 30 listopada 2021 r.).

Więcej o:
radomsko starostwo radomsko centrum rehabilitacyjno-integracyjne dotacja dofinansowanie pieniądze inwestycja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE