Wbito symboliczną łopatę. W Radomsku ruszyła budowa bloków SIM

Fot. Wojciech Bojdo

Na działce przy ul. Starowiejskiej w Radomsku rozpoczęła się budowa dwóch wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Inwestycja jest realizowana w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. W każdym z budynków znajdzie się 29 mieszkań, co łącznie daje 58 lokali mieszkalnych.

Budowę bloków rozpoczęto od symbolicznego wbicia łopaty. Dokonali tego: prezes spółki SIM Łódzkie – Grzegorz Dyla, prezydent Radomska – Jarosław Ferenc i poseł Krzysztof Ciecióra, który w czasach sprawowania funkcji wicewojewody łódzkiego był inicjatorem powołania w Radomsku spółki SIM.

- To, co dziś tutaj się wydarzyło to ważna chwila dla Radomska. Jest to bardzo potrzebna inwestycja, ponieważ mamy nową spółkę, która zaczyna budować mieszkania i to mieszkania, które są w tej chwili najtańsze na rynku dla osób, które nie mają możliwości kredytowych. Szczególnie istotne jest to, że chcemy te mieszkania przeznaczyć dla osób młodych. Takich, które chcą się związać z Radomskiem, ponieważ wśród najemców są również takie osoby, które są spoza Radomska i dzięki temu, że będą mogły nabyć takie tanie mieszkanie, będą mogły w Radomsku zostać – podkreśla Jarosław Ferenc, prezydent Radomska.

Każdy z bloków będzie wyposażony w windę. Do mieszkania przydzielona zostanie komórka lokatorska. Każde mieszkanie będzie miało zapewnione miejsce na parkingu. Najmniejsze mieszkanie będzie miało powierzchnię ponad 27 m kw., a największe prawie 65 m kw. W najmniejszym mieszkaniu czynsz wyniesie ok. 473 zł, w największym około 1100 zł.

Inwestycję wykonuje firma AMB Budownictwo, która realizuje w Radomsku również budowę Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego, a niedawno wybudowała nowy park przy ul. Jagiellońskiej.

Podpisanie umowy na realizację budowy bloków SIM Łódzkie nastąpiło 4 marca 2024 r. Od tego dnia wykonawca ma 21 miesięcy na zakończenie inwestycji.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko ulica starowiejska bloki sim łódzkie inwestycja budowa bloków bloki starowiejska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE