Umowa na budowę bloków SIM w Radomsku została podpisana

Fot. Wojciech Bojdo

W poniedziałek, 4 marca 2024 r. w Urzędzie Miasta w Radomsku podpisana została umowa na realizację budowy dwóch wielorodzinnych budynków mieszkalnych na ul. Starowiejskiej. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. W każdym z budynków znajdzie się 29 mieszkań, co łącznie daje 58 lokali mieszkalnych.

Umowę między sobą zawarli prezes SIM Grzegorz Dyla oraz Krzysztof Prokop - prezes firmy AMB Budownictwo, która realizuje w Radomsku również budowę Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego, a niedawno wybudowała nowy park przy ul. Jagiellońskiej.

- Przekazanie placu budowy firmie planowane jest na 15 marca. Budowa, zgodnie z harmonogramem ma potrwać do 21 miesięcy od daty podpisania umowy – mówi Grzegorz Dyla, prezes Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.

Każdy z bloków będzie wyposażony w windę. Do mieszkania przydzielona zostanie komórka lokatorska. Każde mieszkanie będzie miało zapewnione miejsce na parkingu. Najmniejsze mieszkanie będzie miało powierzchnię ponad 27 m kw., a największe prawie 65 m kw. W najmniejszym mieszkaniu czynsz wyniesie ok. 473 zł, w największym około 1100 zł.

Nadal jest prowadzony jest nabór uzupełniający najemców mieszkań.

Inicjatorem powołania SIM w Radomsku był poseł Krzysztof Ciecióra, wówczas wicewojewoda łódzki.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko sim łódzkie nowe bloki podpisanie umowy inwestycja budowa bloków urząd miasta w radomsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE