Warsztaty realizatorskie na rozpoczęcie Dni Kina

W I Liceum Ogólnokształcącym w sali Filmoteki Szkolnej rozpoczęły się warsztaty realizatorskie ph. „Ten się śmieje, kto się śmieje” odbywające się w ramach XI edycji Dni Kina.

W I Liceum Ogólnokształcącym w sali Filmoteki Szkolnej rozpoczęły się warsztaty realizatorskie odbywające się w ramach XI edycji Dni Kina. Warsztaty ph. „Ten się śmieje, kto się śmieje”, które prowadzą filmowcy: montażysta Grzegorz Habryn oraz pedagog Aneta Wawrzoła potrwają do piątku.W tym czasie młodzież ma za zadanie zrealizować etiudę filmową o tematyce komediowej. Podczas trwania Dni Kina młodzież weźmie udział w ciekawych konkursach, przeglądzie filmów z udziałem bohatera tegorocznej edycji Roberta Więckiewicza, a także w grze miejskiej. Finał Dni Kina odbędzie się 13 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Radomsku.

Na początku warsztatów realizatorskich uczniowie próbowali odpowiedzieć na pytanie: co ich śmieszy? Odpowiedzi, które padły, jak: sarkazm, karykatura czy głupota z pewnością będą cenną informacją podczas kręcenia etiud.

- Warsztaty będą trwały trzy dni. Pierwszy dzień jest trochę bardziej teoretyczny. Rozmawiamy o tym co nas śmieszy. Obejrzymy sobie przykłady różnych komedii. Będzie też trochę historii kina, ale nie za długo, żeby nie przynudzać. Natomiast pod koniec dnia młodzież będzie pisała scenariusze, które jutro będzie realizować. Młodzież będzie nagrywać scenki mam nadzieję śmiesznych filmów. W piątek będziemy nasze filmy montować, tak aby każda grupa miała swoją krótką etiudę gotową na konkurs – wyjaśnia Grzegorz Habryn.

Warsztaty realizatorskie są pierwszym modułem Dni Kina, które potrwają do 13 kwietnia. Do tego czasu młodzież będzie brała udział w wielu działaniach. Już 9 marca rozpocznie się przegląd filmów z Robertem Więckiewiczem. Jako pierwszy zostanie wyświetlony film „W ciemności” w reż. Agnieszki Holland. 12 marca odbędzie się konferencja filmoznawcza poświęcona treściom filmoznawczym w pedagogice. Gościem konferencji i główną prowadzącą będzie dr Agnieszka Morstin – filmoznawca, autorka wielu publikacji specjalizująca się w twórczości Andrzeja Wajdy.

20 marca w sali widowiskowej MDK młodzież weźmie udział w konkursie wiedzy o filmie poświęconym życiu i twórczości Roberta Więckiewicza.

26 marca odbędzie się filmowa gra miejska skierowana do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu radomszczańskiego ph. „Podróż za jeden uśmiech”.

Podczas gali finałowej 13 kwietnia podsumowane zostaną wszystkie konkursy, a ich laureaci otrzymają nagrody. Gościem specjalnym będzie Robert Więckiewicz.

Autor: Karolina Turowska

Więcej o:
dni kina i liceum warsztaty
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE