Warsztaty ekologiczne z MDK

Ekologia doświadczalnie i artystycznie w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Już w lipcu.

Ekologia doświadczalnie i artystycznie to cykl zajęć o charakterze ekologiczno – artystycznych rozpoczynających się w Miejskim Domu Kultury w Radomsku.

Niewłaściwa ochrona i dbałość o środowisko naturalne jest jednym ze współczesnych problemów cywilizacyjnym. Co raz większe zobojętnienie wobec tego problemu stanowi zagrożenie dla egzystencji przyszłych pokoleń. Głównym celem warsztatów jest kształtowanie postaw proekologicznych społeczności lokalnej, zarówno najmłodszych jak i najstarszych radomszczan. Edukacja ekologiczna poprzez zabawę jest szansą na lepsze przyswojenie wiedzy.

Ekologia doświadczalnie i artystycznie to bezpłatne warsztaty ekologiczno – artystyczne dla dzieci i młodzieży w wieku 7 – 15 lat, które spędzają wakacje w mieście.

Mają one na celu zwrócenie uwagi najmłodszego pokolenia jak ważna jest dziś kwestia środowiska naturalnego.
Zajęcia rozpoczną się 8, a zakończą 11 lipca i odbywać się będą w godzinach 12.00 – 14.00.

Spotkania będą to lekcje ekologiczne urozmaicone zajęciami artystycznymi. Zajęcia będą miały charakter terenowy, gdyż realizowane będą w Parku Świętojańskim przylegającym do Miejskiego Domu Kultury, a w razie złych warunków atmosferycznych w salach MDK. Taka forma zajęć umożliwi uczestnikom bezpośredni kontakt ze środowiskiem. Wszystkie wykonane prace będą zaprezentowane 13 lipca podczas rodzinnego festynu EkoPiknik ph. „DecoTrash”.

Przedsięwzięcie sprawi, iż wszyscy uczestnicy staną się aktywnymi i świadomymi uczestnikami środowiska. Działania te uświadomią zależności człowieka od natury i poczucie odpowiedzialności każdego z nas za stan środowiska.
Zapisy w Miejskim Domu Kultury w Radomsku, tel. 44 683 24 86, 501 019 312. Ilość miejsc ograniczona.
Więcej o:
warsztaty szkolenie mdk ekologia artystycznie
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE